Australská hypotéka

Uvažujete-li o způsobu investice do nového bydlení, tak dobře přemýšlejte nad všemi možnostmi. Jedná se totiž o zásadní rozhodnutí ve významném životním okamžiku. Špatná volba může přinést nejen problémy, ale i finanční ztráty.

Při větší investici není od věci přemýšlet o hypotéce, byť i tady je třeba opatrnosti, neboť jakýkoliv takový produkt se stává během na dlouhou trať. Na českém finančním trhu si můžete sjednat kromě klasické i americkou hypotéku, která již vešla do obecného povědomí.

Ovšem relativní novinku představuje australská hypotéka, kterou v roce 2012 uvedla na trh Hypoteční banka. Pojďme se tedy podívat podrobněji, co zajímavého se pod pojmem „australská hypotéka“ skrývá.

rychlá půjčka bez registru

Co nabízí australská hypotéka

Předně je třeba podotknout, že australská hypotéka vznikla pouhou jazykovou hrou, protože s Austrálií nemá vůbec nic společného. Jenže my nejmenší světadíl vnímáme jako zemi na opačné straně světa a svým způsobem vzhůru nohama. A podobně „vzhůru nohama“ funguje i australská hypotéka. Je postavena na principu, že čím více si vypůjčíte, tím větší slevu získáte na úroku.

Australská hypotéka není ničím jiným než vynikajícím marketingovým tahem Hypoteční banky. Unikátní reklamní kampaň se znakem klokana opravdu nalákala mnoho nových klientů ke sjednání hypotečního úvěru. Pravdou ale je, že hypotéka „australského typu“ je nabízena i jinými bankovními domy. Samotná Hypoteční banka tu svou nazvala Hypotéka snů.

nebankovni pujcky bez registru

Výhody produktu

Hypoteční banka neponechala nic náhodě a australskou Hypotéku snů vybavila zajímavými přednostmi, které vás při jejím využití mohou příjemně překvapit.

  • Nízký úrok. Když si půjčíte vyšší částku, můžete se dočkat výrazné slevy na úrokové sazbě.
  • Zpracování zdarma. Za sjednání hypotéky nezaplatíte ani korunu, pokud jste vlastníky kvalitní nemovitosti a poskytnete ji k zástavě.
  • Účet bez poplatků. Banka nemá zpoplatněno vedení hypotečního účtu.
  • Online. Jedna z variant sjednání australské hypotéky je možná přes internetové stránky poskytovatele. V tomto případě nebudete muset vůbec opouštět svůj domov, protože pro vaše úplné pohodlí je k dispozici takzvaná virtuální pobočka, kterou si zobrazíte na webu firmy.
  • Ocenění bytu zdarma. Banka zprostředkuje a nechá ocenit váš byt, aniž by za tuto službu požadovala nějakou platbu. Byt musí být ve městech nad 10 000 obyvatel a hypotéka maximálně do 5 milionů korun a do 100 % hodnoty zastavované nemovitosti.
  • Kombinace účelu a volných peněz. Typ australské hypotéky přináší ideální kombinaci dvou produktů – vázané účelové a neúčelové půjčky. Hypotéku tedy využijete jak na konkrétní účel (nákup nemovitosti), tak ji lze využít i bezúčelově (např. na zakoupení nábytku či rekonstrukci).

Charakteristika produktu

Hlavní princip australské hypotéky je založen na úsporách. Zažádáte-li si o úvěr menší než 1 000 000 Kč, ušetříte pouze 0,1 procentního bodu z úroků. Ale pokud si půjčíte nad 3 000 000 Kč, dostanete slevu 0,4 procenta z úroků.

AKCE! – pujcka pro nezamestnane

Pro koho je vhodná australská hypotéka

Hypotéku „australského“ typu zvolte, pokud si plánujete půjčit vyšší finanční částku minimálně na 5 let a více, protože jedna z podmínek produktu hovoří o pětileté fixaci.

Vzhledem k tomu, že v australské hypotéce se svým způsobem propojuje klasický účelový a volný neúčelový úvěr, určitě ji využijete jak na přesně vymezené financování nemovitosti, tak i na její rekonstrukci nebo vybavení. Pomocí australské hypotéky si také můžete zakoupit byt nebo rodinný dům a kompletně jej zařídit.

Takto postavená hypotéka představuje onu pověstnou zlatou střední cestu, kdy část peněz využijete přesně podle pravidel obsažených ve smlouvě a některé náklady zůstanou volné.

Kdy si australskou hypotéku nesjednávejte

Poohlédněte se raději po jiné hypotéce, když zvažujete úvěr s nižším limitem nebo chcete-li pomocí získaných peněz financovat pouhou výstavbu nemovitosti.

rychlá půjčka

Jak sjednat australskou hypotéku

Prakticky u všech bankovních institucí je proces zažádání o hypoteční úvěr podobný a nejinak tomu je u australské Hypotéky snů od Hypoteční banky.

Máte na výběr ze dvou variant. První možnost je, že si o úvěr požádáte z domova pomocí kontaktního formuláře. Poté vám zavolá specialista banky a s ním se domluvíte na dalším postupu. Zde můžete využít již zmíněné virtuální pobočky.

U druhého způsobu prostě osobně navštívíte pobočku banky a tam si vše vyjednáte. Ještě před cestou se raději domluvte předem na datu a času schůzky.

K úspěšnému schvalovacímu procesu budete s největší pravděpodobností potřebovat dva průkazy totožnosti, potvrzení o příjmu a doklady k nemovitosti. Na přesném výčtu předkládaných dokumentů se dohodnete s bankovním úředníkem.

Australská hypotéka – závěr

Čím více peněz si půjčíte, tím větší slevu získáte – to je tedy základní princip australské hypotéky. Máte-li o úvěr zájem, dočkáte se při vyšším objemu půjčené částky slevy až 0,4 % z úroků. Navíc nic nezaplatíte za zpracování půjčky ani za vedení účtu. A vzhledem k faktu, že australská hypotéka představuje ideální kombinaci účelového a neúčelového úvěru, můžete si díky ní pořídit pěkný byt či domek a ještě ho kompletně vybavit. Pokud jste rozhodnuti pro investici do bydlení, není důvod mít z australské hypotéky jakékoli obavy.