Nejlepší nebankovní půjčka

Každý, kdo se dostal do finančních problémů a potřebuje menší či větší obnos peněz, se začne shánět po nějakém výhodném úvěru. U bank se musí počítat nejen s důkladným „proklepnutím klienta“, ale i s nahlédnutím do registru dlužníků, což může někdy znamenat zamítnutí žádosti. Zbývá nebankovní sféra. Zde se nachází poskytovatelů úvěrů jako hub po dešti, a proto je vybírání té nejlepší nebankovní půjčky nelehké a často zdlouhavé. Porovnáme si několik nebankovních poskytovatelů úvěrů, a věříme, že tím někomu ulehčíme rozhodování a výběr té správné půjčky. Jaká je tedy nejlepší nebankovní půjčka? Čtěte dál…

Půjčky krátkodobé a dlouhodobé

Nebankovní společnosti buď poskytují krátkodobé úvěry se splatností kolem 30 dnů nebo dlouhodobé a vyšší úvěry na několik let. Lze říci, že krátkodobý úvěr s penězi ihned na účet by měl posloužit na momentální překlenutí finančního nedostatku. Je nutné počítat s tím, že žadatel obdrží menší částku s vyšší úrokovou sazbou.

pujcka rychla

Poskytovatelé dlouhodobých úvěrů

Společnosti poskytující dlouhodobé půjčky se podmínkami snaží vyrovnat bankám. Mezi takové lze počítat například Home Credit, Cetelem, Cofidis a Provident. Nejprve si uvedeme základní parametry jejich půjček.

Home Credit

Výše úvěru : 10 000 – 150 000 Kč
Splatnost : 24 – 84 měsíců
RPSN : 14 – 24%
Žádost : online, telefon
Výplata : na účet, složenkou

Získat půjčku Home Credit >>

Cetelem

Výše úvěru : 20 000 – 200 000 Kč
Splatnost : 6 – 72 měsíců
RPSN : 7,12 – 21,76%
Žádost : online, telefon, osobní kontakt na pobočce
Výplata : na účet

Cofidis

Výše úvěru : 20 000 – 300 000 Kč (úvěr na cokoliv)
Splatnost : 12 – 84 měsíců
RPSN : 7 – 34,9%
Žádost : online, telefon
Výplata : na účet

Provident

Výše úvěru : 4000 – 80 000 Kč
Splatnost : 45, 60 nebo 100 týdnů
RPSN : 49,7 – 70,96%
Žádost : online, telefon
Výplata : na účet, hotově

Získat půjčku Provident >>

Doba splatnosti

Již na první pohled je vidět, že všechny srovnávané společnosti poskytují úvěry na delší dobu, kromě Providentu, který půjčuje peníze na týdny a týdenní jsou i splátky. U ostatních společností je úvěr poskytován na měsíce, ovšem délka splatnosti úzce souvisí s celkovými náklady (RPSN). Velmi dobrý poměr doby splatnosti a RPSN má půjčka Home Credit a Cetelem.

online půjčky

RPSN

Co se týká RPSN, tak půjčky u společností Home Credit a Cetelem mohou zdatně soupeřit s bankami.

Vlastnosti půjček

Všechny srovnávané společnosti půjčují bez ručitele a nevyžadují doložení účelu půjčky. Společnosti Provident ani Home Credit nenahlížejí do registrů a nepožadují doložení příjmu. U půjčky Cofidis a Cetelem počítejte se schvalovacím procesem, naopak společnost Provident díky síti 3 000 zástupců doručí hotovost v nejrychlejším čase. Cofidis zase nabízí půjčku formou revolvingu. Ani jedna společnost nemá žádné skryté poplatky, předčasné splacení je u všech zdarma a nejjednodušší smlouvu poskytuje Provident. Bohužel, v případě hotovostní půjčky se u Providentu platí dost vysoké poplatky.

půjčky bez registru ihned

Nejlepší dlouhodobá nebankovní půjčka

Závěrem lze říci, že mezi dlouhodobými nebankovními půjčkami si určitě každý vybere tu nejvýhodnější podle svých hledisek, ale asi nejlepší úvěr poskytuje společnost Home Credit.

Získat půjčku Home Credit >>

Poskytovatelé krátkodobých půjček

Druhou skupinu tvoří poskytovatelé krátkodobých úvěrů. Na našem finančním trhu jich je veliké množství, proto si srovnáme ty známější, půjčky Zaplo, Kredito24, Zaimo a Ferratum.

Zaplo

Výše úvěru : 500 – 12 500 Kč
Splatnost : 7 – 30 dní
RPSN : 730 – 88474%
Žádost : online
Výplata : na účet

Získat Zaplo půjčku >>

Kredito24

Výše úvěru : 1000 – 15 000 Kč
Splatnost : 1 – 30 dní
RPSN : 2230 – 10000%
Žádost : online, telefon
Výplata : na účet

Získat půjčku Kredito24 >>

Zaimo

Výše úvěru : 1000 – 25 000 Kč
Splatnost : 2 – 12 měsíců
RPSN : od 79,60%
Žádost : online
Výplata : na účet

Získat Zaimo půjčku >>

Ferratum

Výše úvěru : 500 – 12 000 Kč
Splatnost : 7 – 45 dní
RPSN : 2343 – 14299%
Žádost : online, SMS
Výplata : na účet, složenka

Získat půjčku Ferratum >>

Doba splatnosti

Mezi srovnávanými půjčkami vyniká Zaimo se splatností jeden rok, ostatní společnosti poskytnou klientovi za tu dobu půjček několik, ovšem při vyšším RPSN. Zde záleží na každém žadateli, jak dlouhá doba splatnosti mu vyhovuje.

RPSN

Je jasné, že u krátkodobých půjček budou poplatky (RPSN) vyšší, protože klient dostane peníze velice rychle a musí půjčku brzy splatit. U všech zmíněných půjček jsou poplatky známy před schválením.

pujčka na učet

Výše úvěru

U krátkodobého úvěru někteří poskytovatelé nepůjčí novému žadateli hned plný obnos, ale jen jeho část. A jakmile je nový klient „prověřen“ řádným splacením, dostane k dispozici vyšší půjčku. Kredito24 a Zaplo napoprvé půjčí 5000 korun, Ferratum jen 3000 korun.

Vlastnosti půjčky

Všechny srovnávané půjčky jsou poskytovány bez ručitele, bez nahlížení do registrů a bez dokladování příjmu. Žádosti o půjčky jsou srozumitelné, jednoduché a vyplňují se přes webové stránky. Všechny půjčky jsou vyplaceny do několika minut po schválení žádosti. Klient obdrží peníze bezhotovostně, pouze Ferratum dává možnost zvolit platbu složenkou pro ty, kdo nemají účet. V tom případě je třeba počítat s tím, že nelze peníze obdržet okamžitě.

Nejlepší krátkodobá nebankovní půjčka

U krátkodobých půjček platí pravidlo, že klient dostane peníze za vysoký poplatek s dobou splatnosti do 30 až 45 dnů. Jestli chce půjčku na delší dobu, nejlepší variantou je Zaimo, u krátkodobého úvěru je dobrou volbou Zaplo.

Získat Zaplo půjčku >>

Nejlepší nebankovní půjčka? Konečná volba je vždy na klientovi

Nejlepší nebankovní půjčka se určuje velmi složitě, protože každému mohou vyhovovat odlišné parametry a podmínky. Před zvolením poskytovatele úvěru se vždy vyplatí projít internetové stránky jednotlivých půjček, protože společnosti lákají klienty na různé akce, které by také mohly být vodítkem pro nejlepší nebankovní půjčku.