V souvislosti s nebankovními půjčkami se v poslední době často hovoří o úvěrech zdarma, u kterých se nemusí platit nic navíc. Jsou tyto nebankovní půjčky opravdu bezplatné a vyplatí se jejich sjednání? Mohou je získat i lidé, jenž nemají možnost doložit svoje příjmy? V tomto článku si o bezplatných úvěrech povíme trochu více.

Co znamená, že je půjčka zdarma?

Když se někde setkáme s nabídkou půjček zdarma, jsou tím obvykle myšleny úvěry, u nichž se nemusejí platit žádné úroky ani poplatky. Jinými slovy vrátit musíte přesně tu částku, kterou jste si vypůjčili a vůbec nic navíc. Je ale třeba dávat si velký pozor na to, abyste danou půjčku splatili ve stanoveném termínu – v opačném případě už byste se placení úroků nebo sankcí nevyhnuli.

Půjčky zdarma bývají poskytovány pouze novým klientům, takže u každé společnosti můžete tuto nabídku využít pouze jednou – u opakované půjčky už budete muset zaplatit standardní poplatek podle aktuálního sazebníku.

Které nebankovní půjčky bývají poskytovány zdarma?

Většinou se jedná pouze o malé půjčky, nejčastěji jen v řádu několika tisíc. Půjčky zdarma jsou nebankovní krátkodobé úvěry, u nichž je splatnost omezena obvykle maximálně na jeden měsíc. Pokud jde o konkrétní poskytovatele, tak v současné době k těm nejznámějším patří Zaplo.cz, která půjčuje zdarma až do výše 8 000 Kč, z ostatních pak můžeme jmenovat např. Via SMS, CreditOn nebo CreditAir.

Jak si vybrat opravdu seriózního poskytovatele?

U nebankovních úvěrů je nabídka tak široká, že pro běžného člověka je docela těžké vybrat si konkrétní nejlepší nabídku. Většina poskytovatelů je sice solidních, bohužel je ale i mnoho podvodníků, kteří pod záminkou půjček pouze vylákají peníze a žádný úvěr neposkytnou. Skvělým pomocníkem, který vám zaručí, že si půjčujete pouze od prověřených společností a zároveň vám ušetří čas i peníze, jsou nezávislé internetové srovnávače půjček. Jedná se o webové portály, které se specializují na podrobné porovnání nebankovních a bankovních půjček a přinášejí mimo jiné i podrobné recenze, návody, různé tipy, rady a další cenné informace. K těm největším patří např. Půjčkyhned.cz, Coolpůjčky.cz nebo odborný finanční portál Půjčko.cz.

Musí se u půjčky zdarma dokládat příjem?

Mnoho lidí, kteří mají o rychlou a krátkodobou půjčku zdarma zájem, může mít problém s jedním zásadním požadavkem – doložením aktuálních příjmů. U bank jsou obvykle dokumenty o příjmech povinností, vyžaduje je ale i celá řada nebankovních poskytovatelů. Pokud se podíváme konkrétně na bezplatné úvěry, tak půjčka bez doložení příjmu je např. oblíbená Zaplo.cz. Z nových úvěrových produktů pak mezi půjčky bez příjmu patří Ninja půjčka.

I když to ještě před několika lety bylo nemyslitelné, dnes už i díky silné konkurenci není problém najít si půjčku zdarma, která vás nebude stát ani korunu navíc. Společnostem, které tento typ úvěrů nabízejí, se ale i takováto služba vyplatí – získají tak nové klienty, kteří se velmi často vracejí a u opakovaných půjček už samozřejmě zaplatit poplatek musejí. První půjčka zdarma je ale každopádně maximálně výhodná a pokud vám stačí jen malá částka na krátkou dobu, určitě této možnosti využijte – nulová úroková sazba se prostě vyplatí. Pokud si nejste jistí, zda je vámi vybraná společnost seriózní, jednoduše se podívejte na internetové recenze a diskusní fóra, nebo využijte některý z nezávislých webových srovnávačů a hned získáte mnohem lepší představu.