Soukromé půjčky

Kdykoliv se může stát, že potřebujete půjčit nějaké peníze a nechcete nebo nemůžete jít do banky. V takovém případě máte hned několik možností. Můžete si zkusit půjčit od rodiny či přátel, oslovit nebankovní společnost nebo využít půjčky od soukromých osob.

Soukromé půjčky bývají tou poslední možností, pokud vás jinde odmítli. Naštěstí drtivá většina žadatelů půjčku bez problémů dostane a může tak vyřešit své finanční problémy. Jestliže zvolíte tento typ půjčky, dbejte při výběru poskytovatele zvýšené opatrnosti. Je to právě ten typ půjček, kde se vyskytuje hodně podvodných firem. Pokud po vás někdo bude chtít poplatek předem, je od takovéto nabídky lepší dát ruce pryč. Půjčky od soukromých osob berte vždy jen bez poplatků před vyřízením půjčky a podepsáním smlouvy.

AKCE! rychlá půjčka AKCE!

Kde sjednat soukromé půjčky

Pokud si chcete vzít půjčku od soukromého investora, určitě vám šikovným pomocníkem bude internet. Na něm najdete velké množství nabídek, a také spousty recenzí od klientů těchto poskytovatelů. Můžete si tak vyhledat skutečně výhodnou a solidní nabídku. Na internetu pak stačí vyplnit jen formulář se základními údaji a zprostředkovatel se vám velice brzy ozve a domluví s vámi schůzku s obchodním zástupcem. S ním pak vyřešíte splátky, dobu splatnosti, podepíšete smlouvu či směnku a čekáte, až vám přijdou peníze na váš účet. Soukromé půjčky ovšem nabízejí také nemalé výhody. Většina poskytovatelů neřeší záznamy v registrech, nezajímají ji vaše příjmy ani ručitel. Peníze tak může dostat prakticky kdokoliv. Počítejte však s tím, že za tyto výhody zaplatíte vyššími úroky než například u půjčky z banky.

Výhody soukromých půjček:

 • Úvěry jsou bez složitého dokazování příjmů
 • Možnost individuální doby splácení
 • Neplatíte žádné poplatky předem
 • Nevadí negativní záznam v registru neplatičů
 • Možnost půjčit si i poměrně vysoké částky v řádech milionů
 • Není potřeba ručitel ani zástava
 • Možnost použít peníze i na vyplacení exekucí
 • Půjčky jsou bezúčelové
 • Vše je vyřízené velmi rychle
 • Půjčky se poskytují většinou na směnku
 • pujcka ihned

Nevýhody soukromých půjček:

 • Při výběru poskytovatele musíte být opatrní, kvůli většímu riziku lichvy a podvodníků než je tomu u ostatních typů půjček
 • Za půjčku většinou zaplatíte vyšší úroky

Soukromé půjčky jsou většinou na směnku

Většina soukromých poskytovatelů půjček je poskytuje prostřednictvím směnky. Toho se nemusíte vůbec obávat, v mnoha případech to pro vás bude lepší varianta než klasická smlouva. Směnka je klasický cenný papír a jako takový má zákonem stanovené náležitosti, které v ní musí být. Pokud by některá část chyběla, je směnka neplatná. Naopak nemá stanovenou formu, a proto i směnka napsaná na kousku papíru a se všemi stanovenými náležitostmi, je platná.

pujčka bez registru

Velkou výhodou směnky je to, že je naprosto přehledná ,a tudíž nehrozí riziko malých odstavečků napsaných nečitelným písmem, které by vám v případě nespokojenosti s půjčkou mohli komplikovat život. Ze směnky také jednoznačně vyplývá, kolik musíte zaplatit, kdy a kde.

Směnka má ovšem i své nevýhody. Za vystavenou směnku ručíte celým svým majetkem a v případě, že svůj dluh včas neuhradíte, je pro věřitele mnohem snazší svůj dluh vymáhat.

Soukromé půjčky jsou tedy dostupné pro každého: pro zaměstnané, nezaměstnané, maminky na MD, důchodce i podnikatele. Budete-li se držet našich rad, nemáte se vůbec čeho bát a půjčka od soukromníka se stane výhodným pomocníkem v případě, že potřebujete rychle peníze na uhrazení nenadálých výdajů.