Centrální evidence exekucí

Jestliže se jakýmkoliv způsobem dostáváte do styku s exekucemi, měli byste vědět, že existuje Centrální evidence exekucí, kterou vám v našem článku představíme. Dočtete se jak funguje, jaké jsou ceny za přístup a k čemu je vlastně dobrá.

Představení Centrální evidence exekucí

Centrální evidenci exekucí provozuje Exekutorská komora České republiky na webové stránce www.ceecr.cz a jedná se o veřejný seznam exekucí, ovšem není zdarma a za přístup do evidence je nutné zaplatit poplatek podle ceníku, jak uvádíme dále v textu.

Kontakty na podporu Centrální evidence exekucí

Tel. 241 416 418

Email: helpdesk@ceecr.cz

Pracovní doba podpory: Po – Čt 9,00 – 17,00 hod., Pá 8,00 – 16,00 hod., vždy ve všední dny mimo svátků.

pujcka bez registru

Kontakt na provozovatele Centrální evidence exekucí

Exekutorská komora ČR

Na Pankráci 1062/58

140 00 Praha 4

Tel. 210 311 000

Email: praha@ekcr.cz

Úřední doba: Po – Pá 8,00 – 16,00 hod. (mimo svátků)

Co přesně můžete najít v Centrální evidenci exekucí

 • pravomocná usnesení soudu o nařízení exekuce u řízení, které byly zahájeny do 31.12.2012
 • vyrozumění o zahájení exekuce po zapsání doložky provedení exekuce do rejstříku zahájených exekucí, jenž byly zahájeny od 1.1.2013
 • pravomocná usnesení soudu o odkladu exekuce
 • pravomocná usnesení soudu o zastavení exekuce
 • další údaje stanovené zákonem v návaznosti na konkrétní spis

Celkově tedy můžeme konstatovat, že v CEE, jak je též Centrální evidence exekucí v krátkosti nazývána, se zapisují všechny indikativní informace o exekucích, s výjimkou exekucí, které jsou vedené soudy, státní správou, finančními orgány a zdravotními pojišťovnami.

online půjčka

Postup jak získat výpis z Centrální evidence exekucí

 1. Nejprve je nutné se registrovat, přičemž během registrace se uvádí kompletní kontaktní údaje, včetně fakturačních údajů a bankovního spojení. Během registrace musíte uvést, kolik výpisů budete požadovat, jelikož od toho se odvíjí cena, přičemž minimální částka je 240 Kč. Důležitý je také email, na který vám po odeslání registračního formuláře přijdou další instrukce včetně platebních pokynů.
 2. Jestliže jste si vyřídili registraci a získali přístup, můžete si vyhledat konkrétní položku (osobu nebo firmu), která vás zajímá, přičemž jakmile zvolíte vyhledat, odečte se vám z kreditu 60 Kč a zobrazí se základní informace o dané firmě nebo osobě, kde jsou uvedeny její iniciále, adresa a počet exekucí, případně 0 exekucí.
 3. Pro detailnější údaje musíte zvolit „Zobrazit detail dokumentu“, což je zpoplatněno dalšími 60 Kč a získáte všechny důležité informace o dané exekuci.

Důležité je vědět, že výsledky vyhledávání jsou aktuální a pokud si je neuložíte a budete se k nim chtít někdy vrátit, budete platit znovu, proto je doporučováno uložení nalezených výsledků, abyste neplatili za 1 akci víckrát.

Pokud byste hledali opravdu často, můžete si zaplatit výhodnější kredit, např. u údajů o rozsahu 1 001 – 10 000 zobrazení se účtuje 30 Kč a u počtu nad 1 000 001 dokonce pouze 6 Kč, tyto počty ovšem běžný dlužník nevyužije a je zajímavý spíše pro firmy zabývajícími se exekucemi v jakémkoliv směru.

rychlá půjčka bez registru

Proč by měl mít dlužník přehled o exekuci

Dlužník, kterému hrozí exekuce, by měl dostávat informace formou poštovních zásilek, ovšem pokud preferuje přehled online, je vhodné využít Centrální evidencí exekucí, díky které bude včas vědět, jestli má ještě čas na její zastavení nebo je již pozdě, což hraje důležitou roli hlavně při hrozbě dražby nemovitostí v exekuci, u které jde o nemalé částky a kolikrát i střechu nad hlavou, přičemž platí, že dokud nebyla vyhlášená dražba prostřednictvím dražební vyhlášky, může dlužník dluh zaplatit a nucenému prodeji uniknout. Do dražby nejsou posílány jenom nemovitosti, ale také movité věci a dokonce podniky.

sms půjčka bez registru

Kdy může být exekuce vymazána z Centrální evidence exekucí

K výmazu z CEE dochází do 15 dnů od skončení exekučního řízení, resp. kdy se o tom daný exekutor dozvěděl, přičemž nejčastějším důvodem k výmazu bývá:

 • zánik pohledávky (úhrada, zanikla než nabyla exekuce právní moci apod.)
 • zpeněžení nemovitosti, movité věci, podniku
 • pravomocné zastavení exekuce
 • a jiné případy

Centrální evidence exekuce závěr

Nyní již víte, že Centrální evidence exekucí je šikovný instrument, který můžou využívat věřitelé, dlužníci a další zainteresované strany, přičemž vám přejeme, abyste se nikdy nedostali do situace dlužníka, kterému hrozí exekuce.