půjčka od soukromé osoby

Pokud si chcete z nějakého důvodu půjčit peníze, máte několik možností. Buď zajdete pro úvěr do banky, oslovíte některou věřitelskou společnost nebankovní sféry nebo o finanční výpomoc požádáte příbuzné či kamarády.

Někdy se stane, že ani jedna varianta nevyjde. V bance na vás vyrukují s dost přísnými pravidly mnohdy zdlouhavého schvalovacího procesu. Obcházení známých a příbuzných s prosbou o peníze zase nebývá příjemné, protože se pravděpodobně nevyhnete zdůvodňování vašich prázdných účtů.

pujcka pred vyplatou online

A nakonec, u žádné nebankovní společnosti nemusíte najít úvěr podle svých představ nebo vám ho firma neschválí. Pak nezbývá než buď dále hledat a žádat o peníze další instituci nebo vyzkoušet mnohem jednodušší řešení, kterým je půjčka od soukromé osoby. V dnešním článku se podíváme na to, co taková půjčka obnáší, kde ji získat a nevyhneme se ani jejím výhodám a rizikům. Pojďme tedy na to.

Co v sobě skrývá soukromá půjčka

Když se podíváte na internet a vyhledáte poskytovatele mimobankovních půjček, objevíte mezi nimi i množství soukromých nabídek. Takové produkty pocházejí od soukromých investorů, kteří tímto způsobem zhodnocují své vlastní finanční prostředky.

Vzhledem k tomu, že málokterý žadatel o soukromou půjčku vlastní nemovitost, kterou by mohl ručit, je většina takových produktů zajištěna směnkou.

Kde hledat solidní soukromou půjčku

Jak již bylo naznačeno, mnoho nabídek je inzerováno na internetu. Než ovšem oslovíte vybraného soukromého investora, sežeňte si o něm a jeho půjčce co nejvíce informací. Nejlepší vodítko sice představuje doporučení od některé známé osoby, ale popsané zkušenosti jiných klientů vás také navedou na vhodný produkt.

rychlá nebankovní půjčka

Narazíte-li kdekoliv v internetových diskusích, fórech, vláknech nebo na sociálních sítích na negativní reference o vámi vybraném subjektu, najděte si jiného věřitele.

Zajištění půjčky

Soukromým poskytovatelům půjček je jasné, že se na ně s žádostí o úvěr mohou obracet problémoví klienti, kteří by jinde neuspěli. Proto očekávejte požadavek ručení za půjčené peníze. Nemáte-li možnost zastavit nemovitý majetek, automobil, starožitnosti nebo například cenné šperky, budete pravděpodobně podepisovat směnku.

nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy

Směnka sice představuje nejjednodušší nástroj, jak věřitel vymůže své peníze zpět, ale obávat se jí nemusíte ani vy coby dlužník. Jedná se totiž o dokument, kde je jasně vepsáno, kolik komu a kdy zaplatíte. Odpadá vám složitá orientace v několika stránkové smlouvě a v obchodních podmínkách, nepřehlédnete žádný odstavec psaný menším písmem. Navíc, když peníze vrátíte, směnku zlikvidujete a nikdo na vás nemá žádný další nárok.

Výhody produktu

Když se rozhodnete pro sjednání úvěru od soukromého investora, dočkáte se kromě požadovaného finančního obnosu i zajímavých zvýhodnění oproti jiným podobným produktům.

  • Bez administrativy. Soukromá půjčka je prosta jakéhokoliv papírování.
  • Pružné podmínky. Vyjednáte si oboustranně výhodné podmínky, spokojen bude věřitel a vy se dočkáte úvěru šitého na „míru“.
  • Peníze na ruku ihned. Soukromá osoba vám po podpisu směnky předá hotovost.
  • Rychlost. Celý úvěr si sjednáte doslova za pár minut a peníze máte ihned u sebe.
  • Dostupnost. Soukromí investoři nejsou vázaní žádnými pravidly či směrnicemi. Proto se nebudou zajímat o registry dlužníků, o trestní rejstřík a vy nemusíte předkládat žádné potvrzení od zaměstnavatele.
  • Bez účelu. Nikdo nebude ověřovat, jak naložíte se získanou finanční částkou.
  • Transparentnost. Nehrozí, že si nevšimnete některého ustanovení ve smlouvě. Většinou pouze podepisujete dokument velikosti A5, tj. směnku.

Možná rizika

I když nesporná většina soukromých investorů poskytuje úvěry poctivě, nikdy nelze zaručit, že se mezi nimi vyskytne nějaký podvodník nebo lichvář. Proto si vždy důkladně zkontrolujte, co je napsáno na směnce a nikdy ji nepodepisujte, pokud není řádně a úplně vyplněna. Po zaplacení úvěru vyžadujte vydání směnky. A nikomu neplaťte žádné poplatky předem.

mala pujcka

Vybraní soukromí investoři s vlastními stránkami

Půjčku ze soukromého zdroje najdete bez problémů. Jenže z pouhého krátkého inzerátu nepoznáte nic o investorovi. Hledejte tedy takové investory, kteří mají své webové stránky, na nichž uvádí dostatek informací.

Když někdo vyvine úsilí k vytvoření vlastních internetových stránek, tak to asi s poskytováním úvěrů myslí vážně a poctivě. Nicméně pokud jste v častové tísni a nemáte čas takové stránky hledat, zkuste oslovit ověřené investory, které uvádíme v následujícím textu.

Pohotové peníze

Tři poskytovatelé provozující web Pohotové peníze vám nabídnou několik druhů úvěrů za velice solidních podmínek. Vyplněním krátké žádosti si můžete sjednat krátkodobou i dlouhodobou půjčku, úvěr na koupi nemovitosti, konsolidaci či vyplacení exekuce.

Investoři pro vás mají připraveno až 4 500 000 Kč na 15 let s fixním úrokem po celou dobu splácení. Ručení za úvěr je řešeno buď nemovitostí, autem nebo směnkou.

Soukromý investor

Od 10 000 do 5 000 000 Kč půjčí Soukromý investor na stejnojmenném webu. Obnos je zajištěn nemovitostí nebo směnkou a poskytovatel nezkoumá registry, příjmy a ani jak s penězi naložíte. Výše úroků se odvíjí od kvality záruky a vaší schopnosti splácet úvěr.

Soukromé peníze

Pod těmito internetovými stránkami najdete půjčky ze soukromých zdrojů ve výši od 100 000 do 40 000 000 Kč. Neřeší se žádná platební historie ani příjmy, ovšem každá žádost je individuálně posouzena. Úvěr je zajištěn nemovitostí, případně směnkou.

Soukromé půjčky spolehlivě fungují

Pokud jste nikde nenašli úvěr, který by vám vyhovoval, je pro vás řešením spolehlivá půjčka od soukromé osoby. Z mnoha nabídek soukromých investorů si jistě vyberete a s trochou obezřetnosti se dočkáte spolehlivého produktu, jehož podmínky si vyjednáte přesně podle svých možností.

pujcka bez dolozeni prijmu