Půjčka pro studenty

Finanční instituce chápou, že studium není právě levnou záležitostí a student (nebo jeho rodiče) jsou nuceni investovat nemalé peníze, aby se na konci studia dostavil kýžený výsledek. Samozřejmě lze využít různých brigád či krátkodobých úvazků, ale některé vysoké školy mají tak náročný program, že na přivýdělek zkrátka čas už nezbývá.

K vyřešení problémů s financemi slouží půjčka pro studenty, která pomáhá studentům vyrovnat se s finančními obtížemi za studijní materiál, cestovné, ubytování, stravu a případně i za školné. V některých rodinách je také větší problém s penězi a zaplacení celého studia je velkým zásahem do rozpočtu, a proto mohou studenti využít půjčku jako snadné řešení. Půjčka pro studenty je dalším možným typem, jak navýšit finanční rozpočet pro tuto cílovou skupinu.

Komu je studentská půjčka určena?

Jak již název napovídá, jedná se o půjčky určené primárně studentům ve věku 18 – 26 let. Někdy je možné využít tohoto úvěru až do 30 let. Není potřeba mít stálý příjem ze zaměstnání a u větších půjček lze většinou odložit splácení až po ukončení studia a v průběhu studia splácet jen úroky. Většina společností naopak požaduje ručitele. Této úlohy se ve většině případů chopí rodiče.

nebankovni pujcky bez potvrzeni prijmu

Kde půjčky pro studenty získat?

studentské půjčky poskytují bankovní i nebankovní společnosti. Banky mají sice větší požadavky, ale zase je možné si půjčit vyšší částky s velmi výhodným úročením. Nebankovní společnosti poskytnou úvěr téměř každému, ale spíše se jedná o menší jednorázové částky a také úroky z půjčky jsou nastavené výše. Je tedy důležité mít promyšleno, jakou půjčku chcete, kolik peněz potřebujete, a také jak rychle je chcete získat.

Rozdělení studentských půjček:

Bankovní půjčka pro studenty

Půjčku pro studenty nabízí hned několik našich bank. Jejich zásadní podmínkou pro schválení, je předložení dokladu o studiu. Někdy může být vyžadován i doklad o zaplacení školného za odpovídající období. Bankovní studentské půjčky bývají rozložené do více let a obvykle je možné je splácet až po ukončení studia. Jejich nevýhodou jsou náročnější podmínky pro získání, a také delší doba vyřízení.

půjčky bez příjmu a registru

Nejrychlejším způsobem, jak si vzít studentskou půjčku u banky, je využití kontokorentního úvěru. Jedná se o klasický běžný účet, u kterého má student povoleno přečerpání do určité výše. V případě kontokorentu je ovšem nutné počítat také s poměrně vysokými úrokovými sazbami.

Nebankovní půjčka pro studenty

nebankovní půjčky jsou většinou koncipovány jako krátkodobé, vzhledem k nepravidelnému a malému příjmu studentů. Výše peněžních sum dosahuje maximálně několika tisíc korun a doba jejich splatnosti je v řádu týdnů. Jejich typickým znakem je rychlost a nenáročnost vyřízení. Většinou nepotřebujete žádný příjem ani ručitele, není překážkou ani záznam v registru dlužníků a navíc, celé vyřízení může proběhnout online. Pokud však nějaký příjem máte, je to určitě plus, protože pak je možné dosáhnout i na vyšší půjčky. Oproti bankovním půjčkám zde ovšem zaplatíte na úrocích více.

Výhody půjčky pro studenty:

 • Tuto půjčku mohou využít nejen studenti vysokých škol, ale i studenti středních nebo jazykových škol
 • Možnost odložit si splácení až po ukončení studia
 • Většinou není potřeba vlastních příjmů a je možné půjčit si malé i větší částky
 • Půjčky bývají bezúčelové

Nevýhody půjčky pro studenty:

 • U nebankovních půjček se platí poměrně vysoké úroky
 • U bank je většinou nutný ručitel a vyřízení trvá déle

Půjčka pro studenty a její poskytovatelé

Jak jsme již zmínili, studentské půjčky můžete získat jak u bank, tak i u nebankovních společností. Záleží jen na vás, jakou instituci zvolíte, a která varianta bude lepší a výhodnější.

Nyní se podíváme na výběr několika společností, u nichž můžete o studentskou půjčku bez obav zažádat.

Česká spořitelna

Česká spořitelna je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších bank u nás. Studentům poskytuje výhodné půjčky až do výše 300 000 Kč se splatností až 10 let. Půjčka je navíc neúčelová, tudíž není nutné dokládat, na co byly peníze použity. Půjčka je určena studentům středních, vyšších odborných, vysokých i jazykových škol a je možné studovat prezenčně i dálkově, státní i soukromou školu. Student musí být starší 18 let.

Podmínky založení půjčky:

 • K získání půjčky potřebujete alespoň jeden z těchto dokumentů (potvrzení o studiu, smlouva o studiu, potvrzení o zaplacení školného)
 • Občanský průkaz
 • Potvrzení o příjmu (buď od studenta, nebo spoludlužníka)
 • Potvrzení o termínu předpokládaného ukončení studia

Zaplo

Zaplo je velmi oblíbená společnost poskytující krátkodobé a rychlé půjčky. Je zaštítěna silnou ruskou finanční společností, a proto jsou půjčky od této společnosti naprosto bezpečné. Navíc nyní poskytuje velmi příznivou akci na první půjčku do 8000 Kč zdarma. U první půjčky tedy neplatíte žádné úroky.

Informace o půjčce:

 • Půjčka od 1000 do 15 000 Kč
 • Splatnost až 30 dnů
 • Požádat můžete jednoduše online a během chvíle víte, zda vám byla půjčka schválena
 • První půjčka do 8000 Kč je zdarma
 • V případě, že nebudete moci dodržet termín splatnosti, je možné prodloužení

Chci získat půjčku

Ferratum

Ferratum poskytuje rychlé, jednoduché online půjčky v řádech tisíců. Peníze můžete získat téměř ihned bez dokládání příjmů i ručitele. V případě potřeby je možné prodloužit splatnost půjčky, a to až dvakrát. O půjčku můžete požádat buď SMS zprávou nebo vyplněním internetového formuláře.

Informace o půjčce:

 • Půjčka ve výši 1000 až 10 000 Kč
 • Splatnost až 45 dní s možností prodloužení
 • Bez ručitele a potvrzení příjmů
 • O půjčku může žádat každý nad 21 let

Chci získat půjčku

Půjčka pro studenty – závěr

Studenti mají náročný život sám o sobě. Příprava na zkoušky, seminární práce, praxe, a také chtějí samozřejmě trochu žít. Proto by byla škoda si přidělávat starosti ještě s penězi, když řešení je vlastně tak snadné. Půjčka pro studenty je určitě dobrým řešením, pokud studujete a nedostává se vám peněz.