Studentská půjčka

Studium může být finančně poměrně vyčerpávající. Nájem či kolej, učebnice, skripta, strava, doprava, někdy také školné, a to výčet výdajů studenta není ani zdaleka u konce. Ne každého můžou kompletně financovat rodiče a brigády často nestačí nebo je studium tak náročné, že ani není brigádnický přivýdělek možný. Takovou situaci mohou vyřešit půjčky určené speciálně pro studenty.

studentská půjčka je produkt určený hlavně pro studující. Jsou poskytovány studentům středních, vysokých i jazykových škol. Studentskou půjčku můžete získat bez ohledu na to, zda studujete dálkově nebo prezenčně, státní či jazykovou školu.

Studentská půjčka a jak ji můžete získat

Studenti a jejich rodiče mají hned několik možností, jak půjčku získat.

 1. Kontokorent nebo kreditní karta
 2. Spotřebitelský úvěr na studium
 3. Nebankovní půjčka

pujcky on line

Kontokorent nebo kreditní karta

Téměř v každé bance, kde nabízejí studentský účet, může student využít i kontokorent. Jedná se o přečerpání účtu do povoleného mínusu. Velkou výhodou je okamžité získání peněz na cokoliv, nevýhodou zase poměrně nízký úvěrový limit (většinou 10 – 20 tisíc). Nejedná se o dlouhodobou půjčku, spíše o řešení dočasného nedostatku financí.

Další z možností krátkodobého čerpání peněz je kreditní karta. I zde se úvěrový rámec pohybuje okolo 20 tisíc. Podle vybrané částky se pak počítá měsíční splátka. U většiny těchto karet je také bezúročné období. Pokud v tomto období vrátíte vybrané peníze zpět na karetní účet, neplatíte vůbec žádné úroky.

půjčka on line

Spotřebitelský úvěr na studium

Mimo kontokorentu nebo kreditních karet je možné získat i jiný druh bankovního úvěru, a tím je spotřebitelský úvěr na studium. Tyto typy studentských půjček jsou mnohem vyšší než výše zmíněné možnosti. Částky mohou dosahovat až do výše 500 000 Kč. Většinou je však nutné jistit úvěr v podobě ručitele a doložit účel, na který je rychlá půjčka poskytována. Výhodou těchto úvěrů je především velice příznivá úroková sazba. Často je také možné splácet v průběhu studia pouze úroky a jistinu začít splácet až po dokončení studia. Ne každý ovšem dosáhne na půjčku z banky.

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka může být alternativou pro ty, kdo nedosáhnout na půjčku v bance. Většina nebankovních společností má benevolentnější podmínky než mají banky. K vyřízení stačí doklad totožnosti a potvrzení o studiu. U nižších částek není potřeba ani ručitel či spolužadatel. Je důležité upozornit na to, že nebankovní půjčky mají o něco vyšší úrokové sazby, a také pozdní zaplacení splátky se vám může o dost prodražit. Naproti tomu jejich vyřízení bývá mnohem rychlejší a jednodušší. O studentskou půjčku zažádáte v klidu online a peníze můžete mít na účtu velmi rychle.

Poskytovatelé studentských půjček

Studentské půjčky poskytuje několik bank, a také velké množství nebankovních společností. U nebankovních společností se většinou nejedná přímo o studentskou půjčku, ale spíše o půjčku bez doložení příjmu, kterou mohou získat právě i studenti.

pujcka ihned bez prijmu

Zaimo

Zaimo neposkytuje klasické studentské půjčky, ovšem přesto je vhodná i pro studenty. Vyřízení žádosti je rychlé a bezproblémové. Všechno můžete vyřídit snadno a bez problémů pomocí internetu. Jedná se o menší půjčku s kratší dobou splatnosti.

Informace o půjčce:

 • Půjčka až 25 000 Kč
 • Splatnost maximálně 12 měsíců
 • K půjčce není potřeba dokládat příjem, je bez ručitele
 • Jediná podmínka je věk 18 let a státní občanství ČR

Chci získat půjčku

CoolCredit

CoolCredit je nebankovní rychlá půjčka vhodná téměř pro každého a tedy i pro studenty. Společnost se vyznačuje profesionalitou, rychlostí a férovostí.

Informace o půjčce:

 • Velikost půjčky až 10 000 Kč (první maximálně 3500 Kč)
 • Splatnost až 30 dní
 • Půjčka je bez ručitele a doložení příjmů
 • Půjčka je neúčelová
 • Půjčit si může každý nad 18 let, kdo vlastní bankovní účet

Chci získat půjčku

Studentské půjčky mohou být vhodnou volbou při financování vašeho studia. Díky takové půjčce si můžete studium skutečně užít a v klidu vystudovat vysněnou školu. Po studiu pak najdete dobré zaměstnání a můžete začít bez problémů splácet nebo v případě nižších půjček už budete mít dávno splaceno.