Bankerat půjčka

Pokud hledáte zajímavý úvěr a nebráníte se vyzkoušet něco odlišujícího se od klasické žádosti podané nějaké finanční instituci, zkuste svou pozornost obrátit na P2P půjčky Bankerat.cz. Možná vás zprvu napadne něco o poctivosti a férovosti, ale žádné obavy mít nemusíte.

Již od roku 2010 sdružuje velmi úspěšná platforma Bankerat.cz takzvané person-to-person půjčky, kdy vy vytvoříte nabídku úvěru podle svých vlastních možností a vyberete si od nějakého věřitele produkt, která by vám vyhovoval. Což jinými slovy znamená, že společnost Bankerat a.s. provozuje aukční úvěrový portál přístupný pro každého.

A jelikož se P2P úvěry staly zajímavou alternativou k ostatním podobným produktům, podívejme se na ně trochu podrobněji.

Co to je P2P půjčka

Tento druh finančního produktu je realizován mezi dlužníkem a věřitelem pomocí aukce probíhající online na nějakém internetovém serveru, v našem případě na největším portále tohoto typu u nás, kterým je Bankerat.cz.

Zde se scházejí 2 skupiny uživatelů. Na jedné straně stojí ti, co chtějí peníze půjčit a na té druhé se soustřeďují investoři, kteří by rádi zhodnotili své prostředky lépe než ukládáním na bankovní účet.

Dlužníci tak vytvářejí poptávku po půjčce a věřitelé si v seznamu aukcí vybírají tu investici, která se jim zdá nejvýhodnější.

Jak funguje Bankerat.cz

Pomocí P2P online půjčky na serveru Bankerat.cz si můžete přijít až na 600 000 Kč, přičemž vše ostatní je otázkou nabídky a poptávky.

Vytvoření žádosti o půjčku

Když si chcete půjčit prostřednictvím webu Bankerat.cz, musíte nejprve o úvěr požádat. Na sepsání poptávky záleží nejvíce, protože podle ní se určují podmínky a výše rychlé půjčky. Když budete ochotni za úvěr ručit nemovitostí nebo doložit čistý výpis z registru dlužníků a případně i své příjmy, s největší pravděpodobností dosáhnete na nejvýhodnější úvěry.

A naopak, pokud nechcete nebo nemůžete cokoliv prokazovat, očekávejte menší úvěrový limit a vyšší úrokové sazby.

Když se rozhodnete pro získání co nejvýhodnějšího úvěru, tak počítejte s tím, že kromě potvrzení o příjmu musíte požádat o výpis z registrů dlužníků a sami jej předložit.

Do žádosti o úvěr je třeba vepsat i požadovanou částku, jejíž výši ale zvolte tak, abyste byli schopni vše splatit. Současně počítejte s tím, že požadavky na vysoké úvěry nemají tolik odezvy, ale zase je možné zareagovat na více nabízených půjček a Bankerat.cz vám je sloučí dohromady.

Taktéž se vyplatí popřemýšlet nad volbou úrokové sazby, protože ta je tím hlavním lákadlem pro investora. A zde se opět dostáváme k předkládaným dokumentům, protože čím více se rozhodnete přesvědčovat věřitele o své schopnosti splácet, tím menší úrokovou sazbu zvolte.

Reakce na nabídky

Jakmile jste svou představu o úvěru vložili do aukce, nezbývá než čekat. Investoři pročítají nabídky žadatelů o online půjčky a vybírají tu, která jim nejvíce vyhovuje, přičemž se dočkáte pouze stejné nebo nižší požadované částky a totéž platí i o úrokové sazbě.

Dokončení úvěru

Jakmile vám investoři vytvoří úvěr, vy se rozhodnete, zda jej přijmete nebo ne. Při vyhovující půjčce máte možnost aukci dokončit a na přijatou nabídku od věřitele si necháte poslat smlouvu. Tu si pročtete a podepíšete, aby ji mohl administrátor Bankeratu posoudit a prověřit vaši schopnost úvěr splácet.

Po schválení je smlouva zaslána věřiteli, který ji také podepíše. Ihned poté vám dorazí požadované peníze na účet.

Vedení úvěru

O administraci vaší půjčky se stará společnost Bankerat. Proto jednotlivé splátky zasíláte na účet Bankeratu a až po zaúčtování je obdrží investor. Určitě se nevyplatí se splátkami otálet a nedodržovat dohodnuté termíny. Bankerat.cz vás pouze několikrát upomene a poté jménem věřitele předá pohledávku soudnímu a exekučnímu jednání.

Poplatky

Za sjednání půjčky a vypracování smlouvy nezaplatíte vůbec nic. Když vám ale bude úvěr schválen a obdržíte peníze, tak z celkové dlužné částky platíte 5% administrátorovi firmy Bankerat.cz za jeho služby.

Výhody půjčky P2P Bankterat.cz

Svým způsobem netradiční úvěr má hodně předností, které jinde najít nemůžete.

  • Volitelné podmínky. Sami si určíte parametry úvěru a přijmete jen nejvýhodnější nabídku.
  • Bez finanční instituce. P2P půjčka není závislá na žádném bankovním nebo nebankovním poskytovateli.
  • Bez poplatků. Nikdo po vás nebude chtít žádné platby kromě odměny administrátorovi.
  • Dostupnost dle vašich kritérií. Sami se rozhodnete, zda budete prokazovat své příjmy a platební historii.
  • Maximální splatnost. Všechny úvěry jsou nastaveny tak, aby měly co nejdelší splátkový kalendář s malými měsíčními platbami.
  • Pro kohokoliv. Z charakteru úvěru vyplývá, že je vhodný nejen pro zaměstnance, ale i pro seniory, rodiče na mateřské dovolené nebo studenty.
  • Volitelný úrok. Sami si zvolíte úrokovou sazbu, která se vždy počítá pouze z nezaplacené částky jistiny. Což jinými slovy znamená, že každý měsíc se vám částka úroku snižuje.

Nevýhody produktu

Při špatně zadaných podmínkách vám nemusí být nabídnut vhodný úvěr, popřípadě budete na něj čekat hodně dlouho. Pak nezbývá než nabídku stornovat a vytvořit novou.

Bankerat.cz

P2P půjčky ihned provozuje společnost Bankerat a.s., která vznikla v roce 2010. Samotný web Bankerat cz. byl zprovozněn za využití zahraničních zkušeností s přihlédnutím ke specifikům českého finančního trhu. Zaměstnanci společnosti mají na starosti administraci půjček a správu celého aukčního portálu.

Zkušenosti s produktem

Velmi těžko se najdou nějaké negativní zkušenosti s P2P úvěry, když si jejich podobu určují klienti sami.

„ Bankerat využívám pravidelně. Stačí maličkost – řádně a v termínu splácet. Mohu vyjádřit spokojenost.“ (Pavel Šiftanc)

„ Tak jsem si zadala pár nabídek na půjčky přes Bankerat.cz, ale moc jsem tomu nevěřila. Jenže hned se ozvali investoři a i když kontrolovali insolvenční rejstřík, vše dobře dopadlo a peníze mi dorazily docela rychle. Navíc jsem měla hodně dobré splátky.“ (Barbora)

„ Maximální spokojenost se službou Bankerat. Když se k vám jiné instituce obrátí zády, tak potěší i profesionální a příjemné jednání po telefonu. Za Bankerat.cz jsem vděčná a určitě se k němu vrátím.“ (Karolína Ch.)

P2P půjčky Bankerat. cz. jsou pro všechny žadatele o úvěr

Pokud vás už omrzel proces získávání úvěrů od věřitelských firem, vyzkoušejte P2P půjčky Bankerat.cz. Můžete si sami podle svých přání a možností napsat žádost a jen čekat na nabídku od investora. A když bude vaše nabídka dobře sestavena, máte šanci na velmi solidní a přitom bezpečný úvěr za podmínek, které jste si sami určili. Takový finanční produkt by vás nemusel zklamat.