Půjčky pro důchodce

Rozhodně se nedá říci, že by se náš stát o občany v důchodovém věku dobře staral, ačkoliv ti by si to za svou celoživotní práci zasloužili. Důchody nejsou z nejvyšších a málokdy pokryjí základní potřeby. Pokud patříte k seniorům nebo pobíráte-li invalidní důchod, pak víte, že stačí nenadálý výdaj za potřebné léky, zdravotní pomůcky nebo platba opraváři za práci a na potíže je zaděláno. A o případném pořizování nových věcí do domácnosti snad ani nemá cenu mluvit, o tom mnozí jen sní. To, že jste důchodce, však ještě neznamená, že svůj život musíte pouze dožít. Když vás tíží finanční problém nebo si naopak chcete dopřát nějakou radost, není důvod, proč nevyužít půjčky pro důchodce. Málokdo totiž může počítat s pomocí od dětí, protože ty většinou také nemají peněz na rozdávání.

Kde hledat dobrou půjčku pro důchodce

Možná se budete divit, ale půjčky pro seniory jsou na finančním trhu nabízeny mnoha společnostmi. Důvod je jednoduchý – typickým žadatelem o takový úvěr bývá klient s nižším, ale pravidelným příjmem garantovaným státem, z čehož vyplývá menší riziko pro věřitele. Bohužel, půjčka pro seniory má dvě omezení, která se týkají její výše a věku žadatele. Právě kvůli pobírání sice pravidelného, ale malého důchodu český senior zpravidla neuspěje s žádostí o plnou výši půjčky. A s vyšším věkem vám úvěr zamítnou v bance, protože tam existuje omezení na 65 až 70 let. Když přesto budete chtít oslovit banku, počítejte s tím, že ji musíte přesvědčit o své schopnosti úvěr splácet. A nakonec se po mnohdy složitém schvalovacím procesu dočkáte minimální částky, pokud ovšem nemáte možnost ručit nemovitostí. Naštěstí poskytovatelé nebankovní sféry jsou v posuzování klienta v důchodu benevolentnější a u nich je velká šance se žádostí o dobrou půjčku uspět.

půjčka bez náhledu do registru

Výhody půjčky

Půjčka pro důchodce má díky svému určení své nepopiratelné výhody.

Dostupnost. Na půjčku pro důchodce určitě dosáhnete bez větších problémů, protože tento finanční produkt bývá nejdostupnější v nebankovní sféře.

Sjednání online. Jako důchodce určitě oceníte, že si půjčku sjednáte v pohodlí domova a bez zbytečného obíhání institucí za účelem shánění různých dokladů a potvrzení.

Rychlost. Většina půjček od nebankovních poskytovatelů je prosta zbytečné administrativy a po rychlém schválení můžete mít peníze prakticky okamžitě u sebe.

Výplata v hotovosti nebo na složenku. Někteří senioři nevlastní bankovní účet, a proto výplata hotovosti na ruku nebo složenkou bývá jedinou možností, jak se dostat k půjčeným penězům.

Co potřebujete ke sjednání půjčky

K vyřízení půjčky pro důchodce od nebankovního věřitele budete potřebovat platný OP a někdy je vyžadován i druhý průkaz totožnosti, například pas nebo řidičský průkaz. Určitě nezapomeňte na doklad o výplatě důchodu nebo na výměr.

Oslovte prověřenou finanční společnost

Dobře zvažujte, kolik peněz si půjčujete a zda celou částku bez problémů splatíte. Taktéž se obracejte výhradně na společnosti s jednoduchou smlouvou a transparentními podmínkami. Vyhněte se nabídkám nesolidních věřitelů, kteří se vyznačují neochotou zodpovědět vaše otázky týkající se podmínek úvěru a mnohdy po vás požadují nějaký poplatek předem.

Když potřebujete půjčit pouze menší částku a nechcete se zadlužit na dlouhou dobu, zkuste se obrátit na společnosti Zaplo nebo VATAonline, které jsou prověřené a zkušenosti jejich klientů ukazují, že není důvod se obávat zažádat u nich o finanční hotovost.

Zaplo – poprvé 5000 zdarma

Půjčka Zaplo od stejnojmenné firmy je nesmírně zajímavým produktem z důvodu první zápůjčky ve výši až 5000 Kč úplně zdarma. Ne každý hned důvěřuje faktu, že někdo půjčí 5000 Kč jen tak bez poplatků, ale u půjčky Zaplo to platí na 100%. Celý úvěr si vyřídíte rychle přes internet, potřebovat budete pouze oskenovanou kopii OP a vyžadováno je zaslání 1 Kč z vašeho účtu na účet Zaplo.cz kvůli zvýšení vaší bezpečnosti. Půjčku musíte zaplatit do 30 dnů a pokud byste chtěli nadále využívat služeb společnosti Zaplo.cz, mohou vám být další úvěry navyšovány až do 12 500 Kč.

Získat půjčku

Půjčka VATAonline přímo pro důchodce

Až 4999 Kč se splatností od 1 do 35 dní půjčí společnost VATAonline, která svůj produkt prezentuje přímo jako půjčku pro důchodce bez složitého papírování. Po registraci na internetových stránkách společnosti si zvolíte částku a dobu splatnosti. Jakmile se přihlásíte do svého profilu a vyplníte údaje o půjčce, do 15 minut máte hotovost na účtu. Společnost VATAonline bude ke sjednání půjčky požadovat důchod v minimální výši 7000 Kč a bydliště jinde než na městském úřadě. A pozor, splatíte-li půjčku dříve, výrazně ušetříte na úrocích.

Získat půjčku

Více peněz výhodně půjčí Home Credit

Někdy se stane, že potřebujete větší finanční obnos. Když oslovíte renomovanou společnost Home Credit, můžete obdržet až 150 000 Kč a vše si vyřídit buď online nebo telefonicky. Po odeslání žádosti se vám ozve operátor a dohodne podmínky půjčky. Při hovoru s operátorem budou ověřovány vaše dva průkazy totožnosti a výměr důchodu. Sami si zvolíte dobu splatnosti od 24 do 84 měsíců. Po schválení vám do 24 hodin dorazí peníze na účet nebo si je můžete vyzvednout na poště. Příjemným bonusem půjčky Home Credit je vrácení až 21 splátek při poctivém splácení.

Získat půjčku

Půjčky pro důchodce bez obav

Půjčky pro důchodce nemusíte složitě hledat, protože jde o hojně nabízený finanční produkt především v nebankovní sféře. Oslovením solidní společnosti se přesvědčíte, že i žadatel v seniorském věku je váženým klientem, se kterým je jednáno profesionálně a s ohledem k jeho věku. Nemusíte se tedy ničeho obávat a pokud si vyberete například některou z ověřených společností popsaných v našem článku, vyřešíte tak s pomocí zapůjčené hotovosti své finanční nesnáze rychle a bezbolestně.

pujcka bez registru