Půjčka pro důchodce

Stáří je často spojeno s mnoha problémy, a to nejen zdravotními, ale bohužel i finančními. Důchody jsou často nedostačující, a tak se snadno může stát, že při nenadálém výdaji se objeví problém se zaplacením účtů. V případě, že se dostanete do tíživé finanční situace, je jedním z možných řešení půjčka.

Půjčka pro důchodce je dnes nabízena jak v bankovním tak i nebankovním sektoru. Banky však důchodce považují za velmi rizikové klienty, a proto mají poměrně náročné podmínky získání, a také většinou omezený maximální možný věk. Oproti tomu nebankovní společnosti jsou v poskytování půjček pro důchodce mnohem benevolentnější. Navíc jsou tyto půjčky rychle a snadno vyřízené, a tak se můžete těšit na své peníze velmi rychle po vyřízení.

rychlá půjčka

Půjčky pro důchodce a jejich vyřízení

K vyřízení půjčky pro důchodce vám většinou bude stačit občanský průkaz nebo maximálně dva doklady. Je možné, že některé společnosti po vás budou chtít doložit i příjem. V takovém případě bývá menší výsledná splacená částka, než je tomu u půjček bez dokládání příjmů. O půjčku zažádáte velice snadno, stačí pouze vlastnit internetové připojení. Na stránkách společnosti pak jen vyplníte jednoduchý formulář se žádostí a po vyřízení, které je téměř okamžité, jsou peníze okamžitě odeslány na bankovní účet uvedený v žádosti. Samozřejmě pokud nemáte bankovní účet a chcete peníze složenkou, můžete zvolit i tuto variantu. Doba doručení peněz se tak o něco málo prodlouží.

Půjčka pro důchodce má i určitá rizika

Při sjednávání půjčky pro důchodce musíte počítat s úrokem, který za půjčku zaplatíte. Proto výsledná částka, kterou musíte společnosti vrátit, bude právě o tyto úroky vyšší. S tím je potřeba počítat již při sjednávání úvěru. Proto vždy zvažte, zda budete schopni půjčku i s úroky ve stanovené době splatnosti vrátit. U menších částek to nejspíše nebude problém, u těch větších už dobře počítejte. V případě, že byste se dostali do problému se zaplacením, určitě kontaktujte finanční společnost a nechte si dobu splatnosti prodloužit.

Výhody půjčky pro důchodce:

Nevýhody půjčky pro důchodce:

 • Vyšší úroková sazba
 • Při vyšších částkách je nutné doložit příjem

Kam jít pro půjčku pro důchodce

Půjčky pro důchodce nabízí hodně nebankovních společností s poměrně snadnými podmínkami a rychlým vyřízením a to včetně těch, které jsou uvedeny níže.

OMEGA půjčka

Rychlá Omega půjčka patří k tzv. sms půjčkám a snadno ji vyřídíte během několika minut. Nečeká vás žádné složité papírování a ověřování vaší bonity. Stačí vyplnit formulář, zaplatit registrační poplatek 1 Kč a peníze mohou být vaše.

Informace o půjčce:

 • První půjčka může být maximálně do výše 3000 Kč
 • Další půjčky mohou dosahovat až částky 10 000 Kč
 • Splatnost 15 – 30 dní
 • Peníze můžete využít na cokoliv
 • Není potřeba dokládat své příjmy

Provident

Půjčka pro důchodce ProvidentProvident je známý především jednoduchou a rychlou žádostí o půjčku. Předem jsou dána jasná pravidla splácení a osobní servis všem klientům. Na obchodního zástupce se můžete obrátit kdykoliv a s jakýmkoliv problémem.

Informace o půjčce:

 • Peníze si můžete nechat vyplatit hotově na ruku nebo převodem na účet
 • Půjčit si můžete od 4000 do 80 000 Kč
 • Půjčka je bez ručitele a bez skrytých poplatků
 • Peníze můžete využít, na co chcete
 • Splatnost je až 700 dní

Chci získat půjčku Provident

Pokud si chcete k důchodu trochu přilepšit a nakoupit rodině hezké dárky nebo vyrazit na zasloužený odpočinek, není nic jednoduššího než si požádat o půjčku, kterou jistě velice snadno a bez sebemenších potíží zaplatíte.