Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

O sdružení SOLUS jste již možná slyšeli. Pro většinu lidí se jedná o ne příliš oblíbený registr. V něm se totiž může ocitnout každý, a třeba i bez vlastního přičínění, stačí jen neprozřetelně ručit nebo poskytnou někomu své osobní údaje. Pokud vás zajímá, co to vlastně SOLUS je, čím se zabývá, a také jak snadno se do něj můžete dostat, a jak těžká je cesta ven, čtěte následující řádky.

SOLUS je zájmové sdružení právnických osob, jehož cílem je přispívat k prevenci zbytečného zadlužování osob a k prevenci růstu počtu dlužníků. Solus seznam dlužníků k nahlédnutí vám přináší také způsob jak si snadno a rychle ověřit, zda se v seznamu nenacházíte i vy. Mezi členské společnosti patří například: Air Bank, Komerční banka a. s., GE Money, Česká pojišťovna a. s., T-Mobile Czech Republic či Vodafone Czech Republic a mnoho dalších.

půjčka bez registru

Solus seznam dlužníků k nahlédnutí – podrobnější informace

SOLUS je zkratka, která vznikla z původního názvu, tedy „Sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům“. Sdružení působí od roku 1999 a databázi používají bankovní i nebankovní společnosti, mobilní operátoři, distributoři energií a od října 2012 také některé pojišťovny. Na rozdíl od jiných databází obsahuje SOLUS také pozitivní registr, tedy informace o tom, že klient své závazky řádně splácí.

SOLUS sbírá informace o klientech, kteří mají špatnou bonitu. Tyto informace získává od členských společností. Ty je poskytují pro budoucí vzájemnou ochranu a k předejití zadlužování svých klientů.

rychlá půjčka bez registru

Klient je zařazen do registru dlužníků při opakovaném prodlení s platbou (dvou a více vyúčtovaných služeb) nebo dlouhodobém neplacení svých závazků. Osobní údaje o dlužnících se v SOLUSU nacházejí po dobu jednoho roku od úplného zaplacení závazku.

Jaké nabízí registr SOLUS služby

SOLUS provozuje hned několik služeb najednou, a to registr fyzických a právnických osob, registr neplatných dokladů, pozitivní registr, insolvenční registr a registr třetích stran. Pakliže chcete zjistit, zda v registru jste vedení, můžete zažádat o výpis z registru. Výpis je zpoplatněn ceníkem, který je uveden spolu s dalšími informace na stránkách SOLUSU www.solus.cz. Jestliže jste fyzická nebo právnická osoba, můžete si o registr požádat prostřednictvím elektronického formuláře a výpis vám přijde poštou na dobírku za 218 Kč.

Požádat můžete i jednodušším a rychlejším způsobem, a to prostřednictvím SMS. Tuto službu mohou využívat pouze fyzické osoby, a před samotnou žádostí musíte získat ještě unikátní kód SIN. Jedná se o osobní kód, který vám bude na základě elektronického formuláře doručen domů poštou za 98 Kč. Prostřednictvím tohoto kódu pak můžete v budoucnu kdykoliv požádat o výpis z registru pomocí SMS zprávy. Cena odeslané zprávy je účtována operátorem, cena příchozí SMS stojí 99 Kč.

půjčky pro problémové klienty praha

Poslední možností, která se nabízí zejména dlouhodobým klientům, je využití mobilní aplikace SOLUS. Tato aplikace bude fungovat na mobilních zařízeních se systémem Android (verze 2.3.4 a vyšší). Aplikaci si můžete stáhnout ze stránek Google Play. SOLUS aplikace je nástavbou SMS služby, a díky ní můžete zjistit aktuální informace, které jsou o vás vedeny v registru. I zde potřebujete kód SIN, ale aplikace ho vyžaduje pouze pro první přihlášení. Pro každé další přihlášení budete zadávat PIN kód, který si sami nastavíte. Velkou výhodou je velice snadné a rychlé odeslání objednací SMS. Pouze kliknete na obrazovku a program sám nastaví a odešle SMS s žádostí. Co určitě potěší je také zvýhodněná cena za druhou a každou další objednací SMS.

Pokud chcete vědět, zda se v registru SOLUS nacházíte a nejste si jisti, jak si výpis správně zažádat nebo máte jakékoliv jiné dotazy, můžete se obrátit na klientské centrum na telefonním čísle: 840 140 120, která je zpoplatněna běžnými cenami nebo na linku: 900 140 120, která stojí 14 Kč/min. Obrátit se můžete také přímo na centrálu firmy, která sídlí v Praze 4 Krči v ulici Antala Staška 510/38.

Nahlédnout do seznamu dlužníků Solus se vyplatí

Do registru dlužníků se každý z nás může dostat velice snadno, mnohdy ani neví proč. Pokud si nejste 100 % jistí, zda v něm nejste vedeni, je lepší si výpis zaplatit a mít jistotu. Ve chvíli kdy vám kvůli zápisu v registru bude zamítnut úvěr nebo vám klepe na dveře exekutor, je většinou již pozdě.

I když mnoho lidí bere seznam SOLUS jako zlo, opak je pravdou. Díky registru se mnoho klientů nedostane do ještě větších dluhů, než jsou a díky výpisu, který si můžete nechat kdykoliv zaslat, můžete vyřešit případný dluh rychle a s čistým štítem.