Nebankovní půjčky na směnku

Potřebujete nebankovní půjčku a přemýšlíte, která pro vás bude ta nejlepší? Chcete mít jistotu, že půjčka bude bezpečná a bez skrytých poplatků? Pak můžete využít úvěr na směnku, který patří k těm nejvíc bezpečným a velmi oblíbeným.

půjčky bez registru a ihned na směnku“ či jiný podobně znějící inzerát jste již určitě četli v mnoha časopisech, novinách, na internetu či jen tak vylepené na zastávce. Co ale vlastně půjčky na směnku obnášejí a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět v našem článku.

Všeobecné informace o nebankovních půjčkách na směnku

Jak již z jejího názvu vyplývá, jedná se o půjčku, která je zajištěná směnkou. Místo smlouvy o úvěru podepisujete směnku. Peníze můžete využít na cokoliv, jedná se tedy o neúčelovou půjčku. Mezi mnoha finančními produkty je půjčka na směnku jednou z nejdostupnějších. Po žadatelích se nevyžaduje mnoho informací, není potřeba dokládat hromady dokumentů.

Tento typ úvěru je velmi oblíben mezi žadateli s velmi nízkou bonitou. Při žádosti o půjčku na směnku budete ručit směnkou za svůj dluh. I když je velmi rozšířené, že ručit směnkou je nevýhodné, není to tak docela pravda. Kdyby se vám nepodařilo směnku včas zaplatit, nebudou naskakovat žádné velké pokuty. Pokud víte předem, že ve stanoveném termínu nejste schopni dluh uhradit, kontaktujte majitele směnky a domluvte se s ním na možnosti platbu odložit či na nějakém jiném vhodném postupu.

půjčka ještě dnes

Podmínky pro získání půjčky se liší dle toho, jak poskytovatelé půjček vyhodnotí vaši schopnost daný závazek splatit. V základu je potřebná plnoletost a české občanství. Další podmínky, které musíte splnit, jsou závislé na velikosti půjčky. Při nižších částkách většinou postačí pouze směnka, u vyšších částek již mohou poskytovatelé požadovat jinou formu ručení. Úroky u směnky jsou o něco vyšší díky nižším nárokům na bonitu klienta. Bez vašeho souhlasu i vědomí může být směnka postoupena jinému věřiteli.

Směnka má zákonem dané určitě náležitosti, které musí splňovat. Pokud by některá z jejích podstatných částí chyběla, je směnka neplatná.

Důležité náležitosti, které každá směnka musí obsahovat

 • Na směnce musí být čitelně uvedeno, že se jedná o směnku (přímo na ní musí být napsáno „Směnka“)
 • Ve směnce musí být vysloven slib zaplatit danou částku držiteli směnky nebo příkaz k zaplacení částky držiteli směnky
 • Na směnce musí být uvedeno jméno osoby, která má obnos zaplatit a jméno osoby, které má být obnos splacen
 • Datum splatnosti směnky
 • rychlá pujcka bez registru
 • Místo a datum vystavení směnky
 • Podpis osoby vystavující směnku

Veškeré náležitosti týkající se směnek jsou uvedeny v zákoně, který se nazývá Zákon směnečný a šekový č. 191/1950 Sb. ve znění zákona č. 29/2000 Sb.

Výhody a nevýhody nebankovních půjček na směnku

V následujícím přehledu vám přinášíme přehled výhod a nevýhod půjček na směnku. Díky tomuto přehledu se můžete sami rozhodnout, zda je pro vás tento typ úvěru vhodný a zda jsou pozitiva natolik přesvědčivá, aby převážila nad negativy.

Výhody

 • Je dostupná, rychle a jednoduše vyřízená
 • Půjčka na směnku je nenáročná na administraci
 • Většina poskytovatelů nekontroluje registry dlužníků a nezajímá je ani váš výdělek
 • Nehradíte předem žádné poplatky
 • pujcky ihned
 • Není potřeba zástava nemovitosti ani ručitel
 • U směnky nejsou žádné nesmyslné a vysoké pokuty
 • Můžete si půjčit i poměrně vysoké částky, většinou do 1 000 000 Kč

Nevýhody

 • V případě neplacení dluhu vám hrozí rychlá exekuce majetku, protože směnka zajišťuje velmi rychlou vymahatelnost
 • Nesprávné vyhotovení směnky znamená její neplatnost

Při rozhodování o tom, zda jít do půjčky na směnku nebo nikoliv, vás může přesvědčit hlavně jednoduchost. Na rozdíl od běžných půjček nemusíte vyplňovat a podepisovat mnohastránkové dokumenty a všechny podmínky a pravidla půjčky víte ještě před podpisem směnky. Na jednom listu papíru je pak přesně uvedeno kolik a kdy musíte zaplatit.

Proč si tedy úvěr na směnku nevzít. Peníze dnes potřebuje každý a směnka může být rychlý a spolehlivý způsob, jak vyřešit náhlý nedostatek peněz. Tak jako u jiných půjček i zde platí, že musíte pečlivě zvážit, zda peníze opravdu potřebujete a hlavně, zda je dokážete splatit. Nesplacená půjčka, a ta na směnku obzvlášť, by vás nakonec mohla stát mnoho peněz a starostí.