Rychlá nebankovní půjčka

Rychlé nebankovní půjčky jsou půjčky, které poskytují finanční nebankovní společnosti, jenž nemají bankovní licenci, což ovšem není žádný handicap. Obecně platí, že tento druh půjček je dostupnější většímu počtu zájemců, než je tomu u bankovních institucí. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody, za jakých podmínek můžete půjčku získat a kde je možné o ni požádat, vám ukáže tento článek.

Rychlá nebankovní půjčka a její hlavní výhody

  • nebankovní půjčky mají oproti bankovním půjčkám méně přísná pravidla, proto je můžou získat i zájemci, kteří by jinak u banky neuspěli.
  • Další výhodou je rychlost, kterou se nebankovní společnosti vyznačují, neboť díky ní můžete mít peníze k dispozici již za pár desítek minut, případně do 1 pracovního dne.
  • Rychlost se samozřejmě projevuje i v dalších parametrech, jako je kontakt se zákazníkem, různé změny smluv na základě žádosti dlužníka apod.
  • Většina rychlých nebankovních půjček je bezúčelová, tedy jejich poskytovatel nezkoumá, proč si půjčujete, což může hrát významnou roli při výběru instituce, u které si peníze půjčíte.
  • Zapomenout bychom neměli ani na skutečnost, že v některých případech není požadováno doložení příjmu, o ručiteli nebo zajištění nemovitosti nemluvě, což je u bank spíše výjimečné.

Rychlá nebankovní půjčka a její hlavní nevýhody

  • Nebankovní společnosti sice mají přístupnější podmínky vedoucí k získání půjčky, ale obvykle nabízejí o něco méně výhodné úrokové sazby, než banky.
  • V podobném duchu jsou nastaveny různé poplatky, ať již za prodloužení termínu splátek nebo jiné změny smluvních podmínek, což ovšem neznamená, že by bankovní instituce činily tyto úkony, až na výjimky, zdarma.
  • Nespolehliví dlužníci musejí počítat s intenzivnějším přístupem k vymáhání dluhů ze strany nebankovních společnosti, i když v poslední době se banky naučily konat také rychle.

Vybrané tipy na rychlé nebankovní půjčky

VATAonline – velmi rychlá nebankovní půjčka

Jestliže potřebujete rychlou půjčku, tak u půjčky VATAonline jste na správném místě, neboť deklarovaná doba zaslání peněz je do několika desítek minut po podání žádosti. Určitou nevýhodou může být částka, kterou můžete získat, neboť rozmezí půjčky VATAonline začíná na nízké hranici 100 Kč a končí na částce 4 999 Kč s dobou splatnosti 1 až 35 dnů. Pokud se pro tuto rychlou nebankovní půjčku rozhodnete, dejte si pozor na to, abyste o ni požádali během provozních hodin, které jsou ve všední dny od 9,00 do 18,00 hodin, jinak budete muset na zaslání peněz čekat. Nevýhodou je, že VATAonline nahlíží do registru dlužníků a vyžaduje zaslání 1 Kč jako registračního poplatku sloužícího k ověření vaší identity. Žadatel musí mít nejméně 18 let věku, musí být občanem ČR, vlastnit bankovní účet a doložit příjem.

Získat půjčku

U Providentu až 80 000 Kč

Známá nebankovní společnost Provident nabízí půjčku od 4 000 Kč do 80 000 Kč, přičemž doba splatnosti může být 45, 60 nebo 100 týdnů. Velkou výhodou je, že si můžete vybrat, zda chcete půjčku zaslat na váš bankovní účet, nebo prostřednictvím poštovní poukázky, případně vám peníze doručí obchodní zástupce Providentu až do domu. Od toho se odvíjí doba doručení, která je určena na 48 hodin, ovšem u poštovní poukázky se může termín prodloužit až na 4 až 5 dnů. Mezi hlavní podmínky půjčky Provident patří věk žadatele alespoň 18 let, trvalé bydliště na území ČR a doložení příjmu.

Získat půjčku

S Ferratum 10 000 Kč

Třetí, námi vybranou nebankovní půjčkou, je Ferratum, u které můžete požádat o částku v maximální výši 10 000 Kč s dobou splatnosti 7 až 45 dnů. Také zde si můžete vybrat, jestli vám peníze přijdou na bankovní účet (první půjčka do 3 dnů, další obvykle do 2 dnů od schválení žádosti), nebo budou na vaši adresu zaslány peněžní poukázkou prostřednictvím České pošty (doba doručení až 5 dnů). Malou nevýhodou je nastavený startovní věk pro žadatele, který začíná na 21 letech. Naopak velkou výhodou je, že žadatel o rychlou nebankovní půjčku Provident nemusí dokládat výši svých příjmů.

Získat půjčku

Na základě výše uvedených informací je evidentní, že o rychlou nebankovní půjčku může požádat v podstatě každý, stačí si dobře vybrat firmu, která bude vyhovovat vašim možnostem. Pokud vám ve výběru náš článek pomohl, splnil svůj účel.