Je Aasa podvod?

Pokud uvažujete o rychlé půjčce, tak jste se nepochybně setkali se spekulacemi o tom, že jsou některé online půjčky podvod. Také my jsme se rozhodli podívat na jednu z půjček, u kterých se podobné diskuse o podvodu objevují, konkrétně se jedná o Aasa půjčku. V dalším textu se dozvíte, zda je půjčka Aasa podvod, představíme si důležité informace o této půjčce a také vám sdělíme, zda se máte Aasa půjčce vyhnout nebo zda o ni můžete bez obav požádat.

Registrační poplatek jako argument podvodu

Prošli jsme různé internetové diskuse, kde diskutující tvrdí, že se v případě Aasa půjčky jedná o podvod. Argumenty k těmto názorům jsou různé, ale většina z nich postrádá jakýkoliv reálný základ, nemluvě o absolutní nesmyslnosti převážného počtu těchto tvrzení.

půjčky online

Jako příklad za všechny uvedeme názor, že již sám název Aasa půjčka je nedůvěryhodný. Pomineme-li fakt, že podle názvu nelze usuzovat na kvalitu a důvěryhodnost půjčky, tak jak si níže ukážeme, název půjčky je odvozen od jména nebankovní společnosti, která půjčku poskytuje.

online půjčky bez registru

Jediným, alespoň trochu smysluplným, argumentem o případném podvodu, kterému jsme se proto rozhodli věnovat, je požadavek na úhradu registračního poplatku při žádosti o půjčku. U Aasa půjčky ihned je požadováno zaslání 1 Kč formou bankovního převodu v okamžiku žádosti o půjčku, tedy ještě dříve, než je půjčka schválena. To samozřejmě podněcuje spekulace o tom, že se jedná o bezdůvodné obohacení poskytovatele půjčky, neboť pokud vám půjčka nebude schválena, zmíněný poplatek 1 Kč se nevrací a je použit na úhradu nákladů spojených s vyhodnocením žádosti. Registrační poplatek je ovšem vyžadován proto, aby proběhla identifikace žadatele o půjčku, včetně zjištění, zda zájemce o finanční prostředky vlastní bankovní účet. Neuspěje ani argument, že když nedostane žadatel půjčku a poplatek není vrácen, že se jedná o Aasa podvod. Každý rozumný člověk jistě uzná, že 1 Kč je částka, která je pouze symbolickou náhradou za administrativní výdaje spojené s vyhodnocením půjčky, navíc za 1 Kč si dnes nekoupíte ani housku.

Kdo poskytuje Aasa půjčku

Aasa půjčku poskytuje stejnojmenná nebankovní společnost Aasa Czech a.s. s celorepublikovou působností a sídlem v Praze. Firma Aasa Czech a.s. je součástí větší skupiny patřící do holdingu Aasa Global Oü se sídlem v Estonsku, přičemž další pobočky působí i ve Finsku, Polsku a dalších skandinávských a pobaltských zemích.

Je tedy evidentní, že za Aasa půjčkou stojí nadnárodní společnost s působností ve větším počtu zemí, což by mělo být dostatečnou zárukou serióznosti.

Co nabízí Aasa půjčka

  • půjčka je nabízena od 10 000 Kč do 50 000 Kč
  • doba splatnosti od 6 do 24 měsíců
  • není vyžadován ručitel
  • finanční prostředky má žadatel k dispozici do 3 pracovních dnů

Které podmínky musíte u Aasa půjčky splňovat

  • plnoletost – věk nejméně 20 let
  • bydliště na území ČR
  • pravidelný příjem
  • žádné závazky po lhůtě splatnosti

Důležitá je informace, že ačkoliv ve formuláři žádosti o půjčku je požadováno uvedení zdroje pravidelných příjmů a čistý měsíční příjem, tak potvrzení o příjmu není standardně požadováno. Ovšem doporučujeme uvádět pravdivé údaje, neboť vámi uvedené informace si může poskytovatel půjčky nejenom ověřit, ale v některých případech si dokonce může potvrzení o příjmu dodatečně vyžádat.

Jako velké plus považujeme velmi dobře zpracované povinné odsouhlasení podmínek žadatelem při vyplňování formuláře, neboť jejich kvalita zvyšuje pravděpodobnost, že si je zájemce o půjčku dobře prostuduje, což vám ostatně vřele doporučujeme u jakékoliv půjčky.

online pujcky ihned na ucet

Aasa půjčka shrnutí

Na základě všech výše uvedených informací jsme dospěli k názoru, že Aasa půjčka patří mezi standardní nabídky na českém trhu s půjčkami a zájemci se podvodu rozhodně nemusí obávat. Proto pokud uvažujete o nebankovní půjčce v hodnotě několika desítek tisíc a podmínky Aasa půjčky vám vyhovují, můžete o ni bez váhání požádat za pomoci online formuláře.

Získat Aasa půjčku