Převedení půjčky

Jestli splácíte nějaký úvěr, a jste nespokojeni s podmínkami, které byly u půjčky nastaveny při uzavření smlouvy, můžete využít možnosti převést půjčku k jinému věřiteli, pokud vám nabídne lepší parametry. Převedení neboli refinancování je relativní novinkou na českém finančním trhu, přesto tuto možnost nabízí celá řada (především bankovních) společností.

Převedení půjčky se ale liší od známější konsolidace. Konsolidací je myšleno sloučení více úvěrů do jednoho, kdežto převedení či refinancování spočívá ve vyrovnání starého úvěru a jeho nahrazení úvěrem novým, který splácíte novému věřiteli.

Převedení půjčky v bankovním a nebankovním sektoru

Převedení půjček může být velice výhodné, ale na produkt nemusí dosáhnout každý. Jestli jste někdy měli problémy se splácením nějakého úvěru nebo vám byly uděleny pokuty za nedodržení splátkového kalendáře, nemusí vám banka převedení půjčky umožnit. Je pravdou, že bankovní domy mnohdy nelámou meč nad klientem s jedním malým hříchem zaznamenaným v registrech, ale s čistým štítem máte velikou šanci půjčku převést.

pujcky ihned na ucet

Když by se stalo, že vás banka odmítne, můžete zkusit nějakou nebankovní společnost, která by vaši půjčku zaplatila. Zde ale pozor, dobře si prověřte nového nebankovního věřitele, protože by se mohlo stát, že dobře vypadající podmínky při uzavírání nové smlouvy by se mohly časem proměnit na dluhovou past.

Kdy se rozhodnout pro převedení půjčky?

Je jasné, že nový úvěr musí být výhodnější než ten starý. Půjčka se nejčastěji převádí kvůli nižší úrokové sazbě, ale brát v potaz jen tento ukazatel může být ošidné. Úroková sazba nezohledňuje poplatky za vyřízení nového úvěru ani případné platby za vedení účtu. Někdy se stane, že kompletní zaplacení starého úvěru se neobejde bez pokuty za předčasné splacení a v tom případě počítejte s tím, že ona pokuta vám bude novým poskytovatelem dána k úhradě. Z toho vyplývá, že není dobré převést půjčku k první instituci, která službu nabízí. Raději důkladně prostudujte veškeré dostupné materiály a dobře si propočítejte, zda je převedení půjčky výhodné.

Kam půjčku převést

Produkt refinancování půjčky má u každé společnosti odlišné parametry a každému bude vyhovovat něco jiného. Uvedeme si několik finančních společností, kam můžete půjčku převést

půjčka bez registrů

Equa bank – RePůjčka

Velmi solidní podmínky najdete u Equa bank v produktu RePůjčka. Musíte mít kopii smlouvy o staré půjčce a nutné je zřídit si u banky účet, který je zdarma. Navíc nebudete potřebovat potvrzení o příjmu. Banka garantuje nižší úrokovou sazbu než je ta „stará“, splátky si nastavíte podle svých možností a budou vám vráceny poplatky zaplacené původní společnosti do částky 1500 korun. Všechny kroky spojené s převedením půjčky za vás provede bankovní úředník. Nový úvěr je poskytován ve výši od 30 000 do 600 000 korun, vyšší částku byste museli jistit. Produkt RePůjčka je zřizován zdarma, po celou dobu trvání je bez poplatků a předčasné splacení také nic nestojí.

Air Bank – Převedení půjček

Refinancování nabízí také Air Bank v produktu Převedení půjček. Nutnou podmínkou je založení účtu u Air Bank. K převedení půjčky ihned potřebujete doklad o příjmu či výpisy z účtu za 3 měsíce zpět, OSVČ donese daňová přiznání za zdaňovací období a důchodce výměr důchodu. Samozřejmostí je doklad o původním úvěru a průkaz totožnosti. Limit úvěru začíná na 10 000 korunách a končí na částce 600 000 korun. Ženatí a vdaní při úvěru nad 200 000 korun dokládají společné jmění manželů. Zřízení, vedení a předčasné splacení úvěru je zdarma. Pozor, banka nahlíží do registru dlužníků (SOLUS), takže pokud v něm máte „černý puntík“, musíte se obrátit na jinou společnost.

Převést půjčku k Airbank

GE Money Bank – Konsolidace půjček

Převedení půjček je možné k GE Money Bank. Úvěr se sice jmenuje Konsolidace půjček, ale slouží k vyplacení starých úvěrů u GE Money Bank a těch nevýhodných u jiných společností. K získání produktu konsolidace půjček potřebujete příjem nad 5 000 korun, OP a druhý průkaz totožnosti, dokumenty k původní půjčce a pevný telefon do zaměstnání. Výše úvěru u GE Money Bank se pohybuje od 30 000 do 600 000 korun, přičemž nad 300 000 korun musíte mít spolužadatele. Splácet můžete až 8 let a zřízení úvěru, jeho vedení a předčasné splacení je zdarma.

Home Credit – převedení půjčky k nebankovní společnosti

Převést svou půjčku můžete i k důvěryhodné nebankovní společnosti, např. Home Credit. Společnost nabízí převedení úvěrů od 30 000 do 300 000 korun. K žádosti budete potřebovat 2 průkazy totožnosti, kopii původní úvěrové smlouvy, údaje o zaměstnavateli či podnikání, potvrzení o příjmu nebo důchodu a kopii posledního výpisu z účtu. Home Credit za vás proplatí původní půjčku a zajistí potřebnou administrativu. Za zřízení nové půjčky, její vedení a předčasné splacení nic nezaplatíte.

Převést půjčku >>

Převedením půjčky lze ušetřit

Převedení půjčky z důvodu získání lepších podmínek není problémem a stává se stále oblíbenějším. Produkt převedení půjčky nabízí stále větší množství finančních společností a na jejich konkurenčním boji mohou vydělat především klienti. K získání nové půjčky lepších parametrů vede cesta přes důkladné prostudování všech dostupných informací o úvěru a o společnosti. Kromě úrokové sazby se zaměřte na různé poplatky, které úvěr mohou prodražit.

Převést půjčku a ušetřit