Levné půjčky

Levná půjčka je snem každého žadatele o půjčku, neboť nikdo nechce platit vysoké poplatky a drahé úrokové sazby. Sehnat půjčku za výhodných podmínek není vůbec jednoduché, protože tak jako se snaží zákazník ušetřit, tak chce poskytovatel dosáhnout co největšího zisku. Přesto to neznamená, že by se na trhu s půjčkami nevyskytovaly zajímavé nabídky, které splňují parametry levné půjčky. Některé z nich si ukážeme v dalším textu a podíváme se i na to, jak ze široké nabídky levnou půjčku poznat.

Na co si dávat pozor u levné půjčky

  • Tím nejdůležitějším ukazatelem je úroková sazba. Výše úroku je u každého poskytovatele a také u různých druhů půjček opravdu pestrá. V každém případě platí, že čím nižší je úroková sazba, tím méně úroků z půjčky zaplatíte a půjčka je tedy levnější.
  • Ovšem ani po porovnání různých konkurenčních nabídek vám nejnižší úroková sazba nemusí zaručit, že ušetříte maximální možnou částku. Nebezpečí vysokých nákladů souvisejících s půjčkou může číhat v různých poplatcích, přičemž nejčastější jsou poplatky za uzavření (zpracování) půjčky a také za její vedení. Často se jedná o poměrně vysoké částky, proto byste se měli věnovat i této položce.
  • půjčka před výplatou každému ihned
  • U poplatků ještě zůstaneme, neboť výše zmíněné platby nejsou jedinými poplatky, se kterými se můžete setkat. Další poplatky si poskytovatel levné půjčky může naúčtovat v souvislosti s jakoukoliv změnou podmínek půjčky, která je iniciována ze strany klienta. Nejobvyklejší jsou poplatky za prodloužení splátek, za změnu výši pravidelných splátek a dokonce jsou, v některých případech, účtovány poplatky za předčasnou splátku, ať již části nebo celé půjčky ihned.
  • Vyplatí se sledovat i další nabídky, které s půjčkami souvisejí a jsou nabízeny jako jejich součást bez dalších nákladů pro žadatele. Někteří poskytovatelé půjček totiž nabízejí základní pojištění schopnosti splácet zdarma, což znamená další úsporu finančních prostředků.
  • Na úplný závěr těchto elementárních informací musíme zmínit ještě jeden ukazatel, který může udělat z levné půjčky drahou a naopak. Tím je flexibilita poskytovatele půjčky a jeho nabídka, jakou formou je možné o půjčku požádat, zpracovat ji a vyplatit. Vše v souladu se známým rčením, že „čas jsou peníze“. Proto byste při vyhodnocování toho, která půjčka je nejlevnější, měli brát zřetel i na to, zda vůbec (a případně kolikrát) musíte navštívit pobočku nebankovní společnosti nebo banky. Platí, že internetová komunikace je v tomto směru výhodnější, neboť čas, který jste nestrávili na cestě a v pobočce, můžete využít k získání dalších finančních prostředků jiným způsobem.

Ještě předtím, než si představíme několik konkrétních levných půjček, považujeme za vhodné zdůraznit, že je nutné si uvědomit, jakou kategorii půjčky hledáte. Bylo by zcela mylné se domnívat, že můžete porovnávat hypotéku na koupi bytu v hodnotě několika milionů s půjčkou v hotovosti do 5 000 Kč. Zrovna tak je rozdíl mezi spotřebitelským úvěrem na nákup auta nebo jiného zboží a rychlou bezúčelovou půjčkou ve výši 30 000 Kč. Proto je potřeba srovnávat porovnatelné a vyvarovat se výše napsaným chybám.

půjčky online

Příklady levných půjček

Zaplo půjčka – první půjčka je nejvýhodnější

Hned jako první příklad jsme si pro vás připravili opravdu velmi výhodnou nabídku rychlé půjčky do 5 000 Kč. Jedná se o Zaplo půjčku, kterou v případě prvního čerpání můžete získat zcela bez poplatků a úroků. To znamená, že si například půjčíte zmíněných 5 000 Kč a za 30 dnů vrátíte jen a pouze 5 000 Kč. Jestliže potřebujete jednorázovou půjčku v této nebo nižší výši (minimálně si můžete vypůjčit 1 000 Kč), je pro vás Zaplo půjčka rozhodně tou nejlepší volbou.

Získat půjčku

Osobní půjčka Cetelem bez poplatků

Pokud si potřebujete půjčit větší částku, tak společnost Cetelem nabízí levnou půjčku od 20 000 Kč do 1 000 000 Kč. Mezi hlavní výhody patří to, že za uzavření smlouvy nezaplatíte žádné poplatky. Zajímavá je také roční úroková sazba, která v závislosti na výši splátky, jejím účelu (je možná účelová i bezúčelová půjčka) a době splácení, může klesnout až na 6,9 % ročně.

Air Bank půjčka – dravec mezi bankami

Do třetice jsme vybrali bankovní půjčku od progresivní Air Bank. U této půjčky neplatíte žádné poplatky a to ani u předčasně splacené půjčky, což nebývá zvykem. Zajímavé je také to, že si můžete pořídit několik půjček najednou, což nemalá část nebankovních společností vůbec nenabízí. Půjčit si můžete od 5 000 Kč do 600 000 Kč, s dobou splatnosti 6 až 96 měsíců. A pokud budete dobře splácet, čeká na vás odměna – Air Bank vám část splátek odpustí a můžete se tak dostat na úrokovou sazbu až 9,9 % ročně.

Získat půjčku Airbank

Jak vidíte, paleta levných půjček je velmi bohatá a nemusí být jednoduché se v nabídce vyznat, zejména pokud je okolo vás mnoho reklam na různé výhodné půjčky. Ovšem pokud se budete držet našich doporučení, věříme, že si levnou půjčku vyberete správně.

Získat půjčku