Profi Credit podvod

V našem článku se zaměříme na známou půjčku Profi Credit, která patří mezi nejžádanější nabídky na českém trhu s půjčkami. Pokusíme se podívat na to, proč se v některých internetových diskusích vyskytuje otázka, zda není Profi Credit podvod a jak oprávněné jsou některé z argumentů, které diskutéři uvádějí. Součástí následujícího textu je i základní rekapitulace podmínek zmíněné půjčky.

Jaká firma půjčku Profi Credit nabízí?

Půjčku poskytuje pardubická společnost PROFI CREDIT Czech a.s., která svoje služby nabízí po celé České republice. Firma patří do nadnárodní finanční skupiny Profireal Group, jenž úspěšně podniká v Polsku, Rusku, Bulharsku a na Slovensku.

Základním principem fungování společnosti je osobní přístup k zákazníkům, kteří si můžou vybrat, zda navštíví kamennou pobočku nebo za nimi přijede úvěrový konzultant, kterých v České republice působí více než 1 000. Půjčky jsou poskytovány jak občanům, tak podnikatelům.

půjčka ihned na účet bez příjmu

Profil poskytovatele půjčky Profi Credit tedy ukazuje, že se jedná o stabilní firmu, která působí v několika evropských zemích. Již to je významný ukazatel toho, že se o podvod nejedná.

Nejčastější důvody spekulací, proč by mohla být půjčka Profi Credit podvod

 1. Splátky nelze pojistit – u půjčky Profi Credit není nabízena možnost pojištění proti neschopnosti splácet. To se samozřejmě hodí v případě, že dlužník onemocní nebo nečekaně ztratí zaměstnání. Proto pokud není pojištění nabízeno, jedná se nepochybně o nevýhodu, ale rozhodně se nejedná o podvod. Pojištění schopnosti splácet nabízí pouze menší část nebankovních poskytovatelů půjček, proto nejde u Profi Credit půjčky o nic nestandardního. Navíc, pokud se do podobné situace dostanete, můžete se domluvit na odkladu splátky nebo snížení splátek.
 2. Dokládají se nestandardní doklady – u žádosti o půjčku Profi Credit je potřeba doložit potvrzení o příjmech, kopii občanského průkazu a kopii kontaktního dokladu, jako je např. výpis z bankovního účtu, faktura za elektřinu, SIPO apod.. Někteří zájemci o půjčku spekulují, k čemu všechny tyto doklady poskytovateli půjčky vlastně slouží, když jinde stačí pouze občanský průkaz a mobilní telefon. Je potřeba si uvědomit, že u Profi Credit může občan získat až 166 000 Kč, u podnikatelů dokonce není výše půjčky omezena. Proto nebankovní společnost potřebuje vědět o zákazníkovi co nejvíce informací, aby mu mohla nabídnout takovou výši půjčky, kterou bude zájemce schopen splácet. Nemluvě o tom, že zmíněné doklady jsou běžnou žádostí o půjčku i u mnoha dalších firem, proto o podvod nejde.
 3. Ručení směnkou je rizikové – posledním z častých důvodů, proč se objevuje spojení Profi Credit podvod, je, že u rychlé půjčky ve výši 4 999 Kč a u úvěru na podnikání se vyžaduje zajištění směnkou (směnka je cenný papír, na kterém se dlužník podpisem zaváže k zaplacení závazku). U směnek je možnost rychlého vymáhání dluhu, pokud klient nezaplatí včas a nedomluví si odklad splátky. Jedná se o klasický finanční instrument, jehož použití umožňuje náš právní systém a nejedná se tedy o žádný podvod.

online pujcka

Základní rekapitulace půjčky Profi Credit

Jaké půjčky jsou nabízeny

 • pro zaměstnance půjčka od 10 000 Kč do 166 000 Kč
 • půjčky online ihned
 • pro podnikatele úvěr od 30 000 Kč, horní hranice není omezena (zajištění směnkou)
 • půjčka pro zaměstnance a úvěr pro podnikatele mají splatnost 12 – 48 měsíců
 • půjčka 4 999 Kč pro zaměstnance, důchodce, rodiče na mateřské nebo rodičovské (zajištění směnkou)
 • půjčka 4 999 Kč má splatnost 9 nebo 12 měsíců

Kdo může půjčky získat

 • plnoletost – věk 18 let
 • trvalý pobyt na území České republiky
 • platný občanský průkaz
 • doložení příjmů
 • kontaktní doklad (např. faktura za plyn apod.)
 • u podnikatelů se vyhodnocuje obrat
 • může být vyžadován ručitel nebo zajištění nemovitosti
 • u některých druhů půjček podepsání směnky

Profi Credit závěr

Podle našeho názoru je evidentní, že na základě skutečností a argumentů uvedených v článku, jsou diskuse o podvodném jednání zcela neopodstatněné. Půjčka Profi Credit podvod rozhodně není a pokud jsme rozptýlili vaše obavy, jsme rádi a článek splnil svůj účel. Nyní již nic nebrání tomu, abyste Profi Credit zahrnuli do svého hledáčku nebo rovnou o půjčku požádali.

půjčka na splátky bez registru

Získat půjčku Profi Credit