Půjčka na družstevní byt

Kdo by si nechtěl pořídit vlastní bydlení, když tomu nahrává současná situace na trhu nemovitostí. Ceny bytů klesají a pokud máte možnost ručit nemovitostí, nebudete mít problém získat úvěr. Jenže co dělat, když jste si vyhlédli pěkný družstevní byt, na který si chcete půjčit a k zástavě nemáte vůbec nic? Nemusíte mít obavy, ani taková situace vám nezpůsobí potíže, protože výhodná půjčka na družstevní byt se dá najít v nebankovní sféře, stačí jen trošku hledat.

Proč v bance zpravidla nepochodíte

S půjčováním si na družstevní byt v bankovním sektoru většinou neuspějete. Důvod je prostý. Pokud si totiž kupujete družstevní byt, nekupujete nemovitost do osobního vlastnictví, ale pouhý členský podíl, se kterým je spojeno právo k užívání bytu. Po koupi nenajdete žádný zápis v katastru nemovitostí, protože budete vlastnit podíl v družstvu, jehož se stanete členem. Zde mají banky veliký problém s právní uchopitelností celé situace. Vy nemůžete ručit členským podílem a po koupí družstevního bytu nemáte žádnou nemovitost. Pokud stejně budete trvat na financování bytu od banky, obrňte se velkou trpělivostí. Čeká vás až neskutečná byrokracie a nikdo vám nezaručí, že na konci neproděláte. Vy totiž budete prokazovat, zda na bytě nejsou dluhy, nesplacené nájemné, zástava či exekuce a navíc je třeba zajistit, aby vám družstvo do roku převedlo bytovou jednotku do osobního vlastnictví. Když vše splníte, můžete po dodání dalších potvrzení obdržet nevýhodně úročenou předhypotéku splatnou do 1 roku. Navíc musíte spolupracovat s družstvem, které mnohdy zastupují nevrlí úředníci mající na všechno dost času. Současně počítejte s mnoha platbami, protože žádný úřednický úkon není zdarma. Nakonec se může stát, že se vám byt nepovede do roka převést do osobního vlastnictví, což způsobí nemalé potíže. Banka vám žádnou hypotéku nedá, předhypoteční úvěr změní na klasický spotřebitelský, který budete muset splatit v horizontu 6 měsíců.

pujcka ihned

Situaci řeší nebankovní půjčka na družstevní byt

Všechnu byrokracii si ušetříte, když se s žádostí o půjčku na družstevní byt obrátíte na nějakou prověřenou nebankovní společnost. Zmíněný produkt nabízí dost veliký počet věřitelů, ale je nutné si na pátrání po tom pravém vymezit hodně času a pročíst si co nejvíce informací o jednotlivých poskytovatelích. Půjčka na družstevní byt se coby dost specifický produkt vyznačuje oproti jiným úvěrům velkými výhodami.

  • Dostupnost. Když zažádáte o půjčku na družstevní byt, společnosti zpravidla nekontrolují registry dlužníků a nesetkáte se ani se zbytečnou administrativou.
  • Žádné poplatky předem. Solidní poskytovatel nebude po vás vyžadovat jakoukoliv platbu před uzavřením smlouvy. Pokud se tak stane, nic neplaťte a odejděte!
  • Jasné a transparentní podmínky. Vzhledem k tomu, že se jedná o vyšší úvěry, solidní firmy mají pro klienty připraveny jednoduše napsané a srozumitelné smlouvy.
  • Dlouhá splatnost. Půjčku na družstevní byt můžete splácet až 20 let, čímž se dostanete na nízkou měsíční splátku, která nijak nezatíží rodinný rozpočet.
  • Peníze ihned. Ačkoliv se jedná o větší úvěr, peníze máte na účtu zpravidla do dvou dnů.

Pokud chcete ušetřit čas prohledáváním nabídek nebankovních poskytovatelů půjček na družstevní byt, zkuste oslovit některou z prověřených společností, jejichž krátké charakteristiky uvádíme.

Zelená půjčka

Renomovaná firma Double Information stojí za produktem s názvem Zelená půjčka online, která vám zajistí až 500 000 Kč se splatností 20 let. Peníze ze Zelené půjčky můžete použít na koupi členských práv a povinností k vámi vyhlédnutému družstevnímu bytu nebo k rekonstrukci bytu stávajícího. Úvěr jednoduše zajistíte nabytými členskými právy, přičemž samozřejmě bydlíte dál bez jakékoliv změny. Když bude byt během splácení úvěru zprivatizován, musíte dát věřiteli k dispozici zástavní právo. Ručit lze i jinou nemovitostí, pokud ji máte k dispozici.

Jste-li plnoletý občan ČR, klidně si kdykoliv online zažádejte o Zelenou půjčku. Dočkáte se velice levného úvěru s maximálním ročním úrokem 12,5% p.a. při RPSN od 13,5%.

IR půjčka

Když budete potřebovat větší obnos, je pro vás určena IR půjčka ihned investiční společnosti IP INVEST s.r.o. Žádostí o IR půjčku máte možnost získat od 50 000 až do 10 000 000 Kč v závislosti na hodnotě zástavy. Za peníze z úvěru si koupíte členská práva v bytovém družstvu, kterými budete následně ručit. Společnost umožňuje použít půjčku na cokoliv, ale při doložení účelu získáte výhodnější podmínky, které začínají od úroku 1,5% za měsíc. Online žádost o IR půjčku je posouzena do dvou hodin a peníze obdržíte do 2 dnů. Žadatel o IR půjčku musí být plnoletý občan s platným OP, který má příjem a je vlastníkem členských práv k družstevnímu bytu nebo jiné nemovitosti. Společnost IP INVEST umožňuje odložení splátek a garantuje individuální přístup ke každému klientovi za předpokladu, že dlužník v případných nesnázích bude věřitele neprodleně kontaktovat.

Acema Credit

Oceněná a na českém trhu velmi dobře etablovaná společnost Acema Credit nabízí půjčku na družstevní byt v rozmezí od 100 000 do 5 000 000 Kč se splatností 20 let a s úrokem od 7,99%. Půjčka je ručena podílem v družstvu, firma nenahlíží do žádných registrů a nepožaduje potvrzení o příjmu. Žadatelům navíc nabízí veškeré poradenství a kalkulace zdarma a dokonce za vás vstoupí do jednání s bytovými družstvy. Půjčka od společnosti Acema Credit je poskytována bez jakýchkoliv poplatků předem a při podpisu smlouvy můžete podle vašeho přání obdržet hotovostní zálohu. Společnost Acema Credit si zakládá na své pověsti a proto nemusíte mít žádné obavy z neférového jednání.

Získat půjčku Acema Credit

Družstevní byt koupíte s nebankovním úvěrem

V dnešní době nemusí být výhodná půjčka na družstevní byt výsadou bankovní sféry. Naopak, chcete-li se vyhnout nadměrné administrativě a obíhání různých institucí, obraťte se na nějakého věřitele z nebankovního sektoru. Dobrou volbou budete velmi brzy bydlet bez komplikací a s minimálním finančním zatížením.