Půjčka na rekonstrukci

V životě občas nastávají situace, které vyžadují radikální změny ve způsobu bydlení. Důvody mohou být různé: přírůstek do rodiny, opotřebení stávajícího prostoru, změna zdravotního stavu některého z členů rodiny nebo nečekaná havárie, na kterou se nevztahuje pojištění.

Jisté je, že jakákoliv rekonstrukce je vždy otázkou velké investice, kterou si může z vlastní kapsy dovolit zaplatit málokdo. Naštěstí je půjčka na rekonstrukci většinou velmi snadno dostupná, přečtěte si, jak vybrat dobrou půjčku na rekonstrukci vašeho domu či bytu.

Při rozhodování jak samostatně vyřešit nedostatek vlastních finančních prostředků máte na výběr ze dvou základních možností. Bankovní půjčku, realizovanou nejčastěji formou hypotéky nebo vybrat některou z nebankovních půjček na rekonstrukci.

půjčka online

Hypotéka má příliš přísná kritéria a dlouhé vyřizování

Bankovní půjčky nám obecně poskytují důvěru, že podmínky, za kterých získáme hypotéku nebo jinou formu půjčky, jsou transparentní, srozumitelné a neměnné. Zkrátka že nás po dobu splácení dluh nezatíží víc, než je předem stanoveno ve smlouvě. Bankovní půjčka na rekonstrukci však vyžaduje stálé zaměstnání s dlouhodobou perspektivou a dostatečnou platovou třídou, aby člověk dosáhl odpovídající částky. Žadatel také musí mít naprosto čistou platební minulost, co se týče nesplněných finančních závazků.

Pouhá žádost vás bude stát poplatek

Banky si při vyřízení nárokují čas svých klientů. Žadatel už při podání žádosti musí podstoupit osobní schůzku a většinou zaplatit buď poplatek za vyřízení, nebo za vedení půjčky. Nezbývá, než se vyzbrojit trpělivostí při osobním vyřizování nezbytných administrativních formalit a doufat, že návštěv nutných pro získání hypotéky bude co nejméně. Pokud chcete mít rozhodování opravdu komplexní a zvažujete také to, zda využít jinou formu bankovní půjčky na rekonstrukci, obecně platí, že hypotéka má vždy nižší úrokovou sazbu. Věnujte poctivou pozornost ostatním podmínkám smlouvy.

nebankovní půjčky rychle

Nebankovní půjčka na rekonstrukci je rychlejší a dostupnější

Stejně jako o celou řadu jiných nebankovních půjček i půjčka na rekonstrukci v první fázi vyžaduje pouze přístup k internetu. Přestože jde o vysoké finanční částky, najdete i takové varianty nebankovních půjček na rekonstrukcí bydlení, které nevyžadují ani potvrzení příjmů. Půjčka využívá možnosti zástavy movitého či nemovitého majetku v osobním vlastnictví nebo požaduje ručitele. Půjčka je vyřízena prakticky okamžitě a to bez poplatku. Posouzení je uzavřeno do dvou dnů od dodání všech potřebných dokumentů. Peníze můžete čerpat na libovolnou rekonstrukci, včetně výstavby, a to standardně do dvou týdnů od vyřízení půjčky. Ve výjimečných případech to lze zařídit individuálně do jednoho týdne.

Půjčka na rekonstrukci vyžaduje strategické plánování

Nenechte se ukolébat délkou úvěru ani snadným splněním podmínek pro získání finančních prostředků. Rozhodně byste neměli spoléhat na to, že to nějak dopadne. Naléhavost situace lidsky může pochopit každý, ale přece jen může jít až o několik milionů korun, proto si dobře pročtěte podmínky uvedené ve smlouvě ještě před podpisem. Zvlášť se zaměřte na ty, které se týkají nesplnění povinnosti půjčku splácet. Společnosti nemají důvod ověřovat si vaše platební schopnosti právě proto, že jsou jištěni domem, případně bytem, který opravujete. Stejně jako oni dodrželi příslib rychlého a spolehlivého poskytnutí půjčky na rekonstrukci, očekávají stejné nasazení od vás. Nenechte nic náhodě a mějte situaci pod kontrolou. Stačí dodržet termíny a výši splátek. Neberte své povinnosti na lehkou váhu a dobře vše promyslete, ztráta střechy nad hlavou není nic příjemného.

půjčka bez registru i v insolvenci