Půjčka na bydlení

Téměř každý člověk si přeje mít příjemné zázemí, které mu poskytne vnitřní uspokojení a možnost odpočinku. Bohužel zaplatit vlastní bydlení z naspořených zdrojů si v dnešní složité ekonomické situaci nemůže dovolit každý.

Právě z toho důvodu nabízejí bankovní a nebankovní společnosti půjčku na bydlení. Tento druh půjčky ovšem můžete získat nejenom za účelem koupě nemovitosti, ale půjčka na bydlení je poskytována i pro další účely. Které to jsou, jaké jsou výhody a nevýhody půjčky na bydlení, představuje následující článek.

Možnosti využití půjčky na bydlení

  • koupě vlastního bydlení včetně privatizace (dům, byt)
  • koupě stavebního pozemku a výstavba vlastního bydlení
  • modernizace a rekonstrukce související s bydlením
  • nákup vybavení domu nebo bytu (nábytek, kuchyňská linka apod.)
  • nákup nebo rekonstrukce rekreačního bydlení

Při výběru půjčky na bydlení je potřeba si uvědomit, že každý poskytovatel nemusí nabízet půjčku na všechny výše uvedené alternativy. Proto si primárně rozmyslete, za jakým účelem půjčku na bydlení požadujete a podle toho vybírejte.

nebankovní půjčka bez doložení příjmu

Konkrétní tipy na půjčky na bydlení

Přinášíme vám přehled několika firem, které nabízejí půjčku na bydlení. Jedná se o prověřené společnosti, které mají na trhu s půjčkami vybudované solidní postavení. Jejich nabídky a podmínky jsou odlišné a během času se můžou změnit, takže než se pro půjčku rozhodnete, vždy si prostudujte aktuálně platné podmínky.

Era půjčka na bydlení

Pokud si vyberete půjčku Era, tak ve své podstatě žádáte o půjčku na bydlení u Československé obchodní banky, která je zárukou spolehlivosti a stability. Era půjčka na bydlení je nabízena již od 70 000 Kč, a její maximální výše není nijak omezena, pokud můžete poskytnout ručení. Jestliže ručit nemůžete, pak je limit Era půjčky na bydlení stanoven na 600 000 Kč. Výhodou této nabídky je možnost odkladu splátek až o 6 měsíců, přičemž během této doby splácíte pouze úroky. Díky tomu získáte dostatek času na stabilizaci finanční situace, která může být po velkých výdajích spojených s bydlením dost napjatá. Celkovou dobu splatnosti půjčky na bydlení si můžete rozložit na 10 let.

půjčka rychlá

Bydlete s Cetelem

Ani s půjčkou na bydlení od Cetelem neuděláte chybu, jelikož se jedná o dceřinnou společnost francouzské banky BNP Paribas Personal Finance. Výše této půjčky na bydlení je nastavena od 50 000 Kč do 1 000 000 Kč. Délka splátek může být určena na období od 6 měsíců až na 10 let.

Půjčka 500 pro všechny

Do třetice všeho dobrého jsme vybrali zajímavou alternativu pro všechny, kteří nechtějí být vázáni konkrétním účelem půjčky. V takovém případě se vyplatí požádat o půjčku bez účelu, kde můžete s finančními prostředky manipulovat podle vašich potřeb a výdajů spojených s bydlením. Není totiž nic neobvyklého, když po přidělení účelové půjčky na bydlení zjistíte, že potřebujete flexibilně přerozdělit původní plán výdajů. Právě proto vás může zaujmout Půjčka 500, kterou poskytuje společnost CRESCO GROUP. Půjčit si můžete od 5 000 Kč až do 500 000 Kč, to vše se splatností 1 rok až 7 let. Dalším příjemným bonusem může být pro někoho skutečnost, že se při žádosti nenahlíží do úvěrových registrů a pro vyřízení nepotřebujete ručitele ani zástavu.

Kterou půjčku na bydlení si tedy vybrat?

půjčky ihned bez doložení příjmu

Jak vidíte, nabídka v oblasti půjček na bydlení je různorodá. Při výběru byste měli brát ohled nejenom na vaše možnosti a záměry, ale také na úrokovou sazbu a související poplatky, které můžou celkovou výši splátek hodně znepříjemnit. Dále si pohlídejte podmínky určující možnosti nejenom předčasného splacení půjčky, ale i jakékoliv její změny nebo prodloužení celkové doby splatnosti.

Ovšem existují témata, která má většina nabídek společných a jenž výrazně ulehčují žadatelům orientaci při výběru. Na webových stránkách jednotlivých firem často najdete interaktivní formulář, který vám spočítá, jak dlouho a v jaké výši byste museli půjčku splácet. Pokud zmíněný formulář chybí, najdete na webu alespoň několik příkladů, podle kterých si uděláte obrázek o kvalitě a výhodnosti nabídky.

rychlé online půjčky

O půjčku na bydlení můžete zažádat jak prostřednictvím internetu, tak telefonu, případně je možné osobně dojít na pobočku. Jestliže potřebujete bydlet, tak s výběrem dlouho neotálejte, neboť peníze, které například platíte za nájem, byste již mohli investovat do vlastního bydlení!