Půjčky pro studenty

Skripta, učebnice, jídlo, ubytování, cestování a mnoho dalších výdajů, se kterými je obvykle potřeba při studiu počítat, nechávají tušit, že se student zrovna netopí v penězích. A to nemluvíme o případných poplatcích za soukromou školu. Pokud na to rodinný rozpočet nestačí, je namístě zvážit možnost půjčit si potřebné peníze.

půjčky pro studenty jsou speciálně určené na financování vysokoškolského, středoškolského studia nebo na jazykové školy. Půjčky poskytují jak banky, tak i nebankovní instituce. Výhodou bank jsou především nízké úroky a možnost odložit splácení až do doby dokončení vzdělání. Využít můžete také kontokorent v rámci studentského konta nebo kreditní kartu. Pokud potřebujete řešit nedostatek financí jen krátkodobě, můžete využít některou z nebankovních půjček. Typickým příkladem je krátkodobá půjčka, poskytovaná formou sms půjčky některými nebankovními společnostmi.

V České republice poskytují půjčky pro studenty jen tři banky

Přestože ve světě jsou půjčky na studium poměrně známé, u nás je zatím poskytují pouze tři banky a to Česká spořitelna, Komerenční banka a UniCredit Bank. Můžeme k nim přiřadit ještě Raiffeisenbank, ta ale neposkytuje přímo studentkou půjčku, ale pouze účelovou půjčku a jedním z účelů může být právě financování studia.

půjčka bez doložení příjmů

Získání půjčky je poměrně jednoduché. Stačí vám pouze dva doklady totožnosti a průkaz o studiu.

Studentskou půjčku můžete většinou využít na cokoliv

Spotřebitelské úvěry mohou být buď účelové, nebo neúčelové. Pokud jsou účelové, musíte přesně dokládat, na co byly peníze použity (bydlení, studium, apod.). Jestliže je půjčka neúčelová, je úplně jedno, na co přesně budou peníze použity, nikdo to po vás nebude chtít doložit.

Velkou výhodou půjček pro studenty je nižší úroková sazba, než tomu u spotřebitelských úvěrů bývá. Dále jsou výhodné nižší poplatky, možnost odkladu splátek až na dokončení studia nebo to, že není potřeba dokládat příjmy. Většinou jsou studentské půjčky vázány na věk a to od 18 do 30 let.

Krátkodobé online půjčky pro studenty

Při vyřizování krátkodobých půjček v řádu několika tisíců korun, vám bohatě postačí internet a telefon. Stačí jen vyplnit krátký formulář na internetu a vyčkat na odpověď. Po schválení vám přijde sms zpráva s parametry půjčky a na vás je jen odeslat potvrzující zprávu. Sms půjčky jsou většinou nižší okolo 10 000 Kč a mají splatnost pouze několik týdnů. Jejich vyřízení je ovšem velmi rychlé. Pro získání půjčky vám musí být minimálně 18 let. Oproti bankovním půjčkám, u kterých je často vyžadován spolužadatel nebo nějaká jiná forma ručení, zde nic takového nepotřebujete. Tyto půjčky poskytují například: Ferratum, ViaSMS nebo Kredia.

rychla online pujcka

Jedinou nevýhodou těchto krátkodobých půjček je vyšší úročení, než je tomu u těch bankovních.

Studentský kontokorent

Jestliže nechcete přímo půjčku, ale chcete mít nějakou finanční rezervu pro případ nenadálé situace, můžete využít kontokorentní úvěr nebo povolené přečerpání účtu. Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, vždy se jedná o úvěry, kde můžete čerpat peníze a splácet kdykoliv se vám to hodí. Ovšem kontokorent nelze čerpat do nekonečna a jednou za čas musíte potřebnou sumu na účtu vyrovnat. V okamžiku, kdy částku dorovnáte, vám začne běžet zase nová lhůta.

nebankovní půjčky bez registru

Studenti mají většinou nižší úroky než běžný uživatel, ale většinou jim banka přidělí nižší úvěrový rámec. Výše úvěru také často závisí na ročníku studia. Kontokorent ke studentskému účtu si můžete zřídit u České spořitelny, Komerční banky, UniCredit Bank, ČSOB, GE Money Bank a několika dalších.

Podmínky půjčky pro studenty u jednotlivých bank

Protože u nás nabízí půjčky pro studenty jen několik bank, přinášíme vám teď jejich srovnání a je na vás, kterou si vyberete.

Česká spořitelna – Studentská půjčka

Česká spořitelna nabízí hotovostní úvěr bez nutnosti prokazovat účel použití finančních prostředků.

Půjčka je určena:

 • Osobám starším 18 let a s trvalým pobytem na území ČR
 • Studentům denního studia na vysoké škole v ČR i zahraničí
 • Studentům navazujícího magisterského nebo doktorandského studia
 • Studentům víceleté odborné školy
 • Studentům kombinovaného studia a studia MBA

Výhody půjčky:

 • Výhodná úroková sazba, která se po celou dobu nemění
 • Posouzení žádosti o půjčku je zdarma
 • Do částky 100 000 Kč je požadován pouze spoludlužnický závazek třetí osoby (bez nutnosti ručení)
 • U studentů kombinovaného studia nebo studia MBA lze poskytnout úvěr i bez spoludlužnického závazku
 • Minimální výše úvěru je 30 000 Kč
 • Maximální výše úvěru je 300 000 Kč

Komerenční banka – úvěr Gaudeamus

Komerenční banka poskytuje účelový nebo neúčelový úvěr (pro studenty vysoké nebo vyšší odborné školy neúčelový, ostatní studenti pouze na úhradu školného).

Podmínky získání půjčky:

 • Student vysoké školy
 • Student vyšší odborné školy
 • Střední školy v ČR nebo v zahraničí
 • Minimálně 18 let

Výhody:

 • Výhodná úroková sazba po celou dobu trvání půjčky
 • Po dobu studia lze splácet pouze úroky
 • Posouzení žádosti je zdarma
 • půjčka bez registru a potvrzení o příjmu
 • Minimální částka půjčky je 20 000 Kč
 • Maximální částka půjčky je 600 000 Kč

Před výběrem půjčky si musíte dobře promyslet především to, zda půjčku opravdu nutně potřebujete. Měli byste pamatovat na to, že až dokončíte studium, budete mít na bedrech ihned závazek, který musíte zaplatit. Pokud ale máte vše dobře promyšlené, může pro vás být studentské období krásné a bez finančních starostí.

Získat půjčku