Škofin operativní leasing

Když toužíte po novém automobilu a nedostává se vám potřebné hotovosti, nemusíte jen zklamaně pokukovat po obrázcích v katalogu a po reklamách. Dávno pryč jsou časy, kdy jste museli urputně spořit a až po několika letech jste se dočkali vysněného pojízdného „mazlíčka“.

V dnešní době se nabízí jedna velice zajímavá možnost – automobil si prostě na pár let vypůjčit za pravidelnou měsíční úplatu. Tento několikaletý pronájem pro soukromé osoby uvedla na trh jako první firma Škoda, aby po krátkém čase Škofin operativní leasing nabral pod svá křídla i další atraktivní značky vozů. Pojďme se tedy podívat, co takový operativní leasing nabízí.

pujcka ihned

Jak funguje operativní leasing

Operativní leasing pro běžné občany představuje relativně nový produkt, který se od toho klasického dost odlišuje. Při využití původního finančního leasingu splácíte automobil formou měsíčních splátek a po celkovém uhrazení jej máte ve vlastnictví.

Operativní leasing funguje na principu placeného pronájmu na dohodnuté časové období. Jakmile uplyne doba stanovená ve smlouvě, automobil vracíte zpět prodávající společnosti. Po celou dobu tak používáte automobil jako placenou službu.

Samotné měsíční splátky se většinou utváří rozpočítáním rozdílu mezi prodejní a zůstatkovou cenou vozu, a proto nebývají nijak vysoké.

nebankovni pujcky

Které vozy zastřešuje Škofin operativní leasing

Pronajmout si kromě produktů firmy Škoda můžete i Volkswagen Golf formou „all-inclusive“, dále SEAT Leon, Toledo, Alhambra a na 3 roky máte k dispozici 8 modelů značky Audi.

pujcky bez potvrzeni o prijmu

Výhody operativního leasingu od Škofinu

Na první pohled by se mohlo zdát, že operativní leasing nemůže mít moc výhod, když se po vypršení smlouvy nestanete majiteli vozidla. Jenže opak je pravdou.

 • Nulová akontace. Máte-li o automobil zájem, nikdo po vás nebude požadovat žádnou počáteční investici.
 • Nestaráte se o zůstatkovou hodnotu. Případný prodej vámi vráceného a tím pádem ojetého vozidla je starostí obchodníka a leasingové společnosti.
 • Nové auto bez poplatků. Sepsání smlouvy a přihlášení vozu proběhne v režii firmy, vy nezaplatíte ani korunu a obdržíte automobil i se značkami.
 • Volba barvy. Sami si můžete určit metalickou barvu nového vozu.
 • Neměnná platba. Každý měsíc budete platit fixní částku, která nebude nijak upravována.
 • Odpočet z daní. Měsíční platba za pronájem se počítá mezi nákladové položky daňově odečitatelné.
 • Bez papírování. Veškerou administrativu spojenou s pronájmem vozu vyřizuje společnost, vy se o nic nemusíte starat.
 • Neřešíte pojistku. Měsíční splátky v sobě obsahují zákonné a havarijní pojištění. Samozřejmý je nárok na náhradní vůz a pojištění právní ochrany.
 • Záruka. Po celou dobu trvání operativního leasingu se na automobil vztahuje záruční doba.
 • 100% servis. Pokud se s vozem něco stane, máte zaručenu kompletní péči poskytovanou podle pokynů výrobce.
 • Stále nový vůz. Každé 2-3 roky bude váš automobil vonět novotou.

A aby toho nebylo málo, při volbě tarifu Komplet u Škody či All – Inclusive u Wolkswagenu se dočkáte absolutní péče o vůz včetně dálničních známek, asistenčních služeb a kompletního přezutí zdarma i s uskladněním pneumatik. Vám nezbývá než pouze jezdit a dolévat pohonné hmoty.

pujcka bez registru

Nevýhody produktu

Společnost Škofin nastavila u operativního leasingu některá omezení.

Nejprve se jedná o počet kilometrů, které můžete za dobu trvání smlouvy s vozem ujet. Celkový nájezd za dva roky činí 40 000 Km.

Společnost si také určuje, kdo smí vůz řídit. Ve smlouvách je uváděn pouze nájemce a rodinní příslušníci. Cizí osoba potřebuje povolení firmy.

Přestože klady jednoznačuje převyšují nevýhody, je potřeba důkladně zvážit, zda je právě pro vás vhodnější operativní leasing Škofin nebo přece jen dáte přednost novému vozu v osobním vlastnictví. Třeba taková Škoda Fabia Combi Style, která se stala „Autem roku“, může být splněným snem a „dalším členem rodiny“. Výhodou je, že u Škodovky, narozdíl od některých zahraničních automobilových značek, se dají velmi snadno dokoupit náhradní díly, třeba na www.automobilovedily24.cz, takže při dobré péči bude váš vůz dlouhá léta jako nový.

Jak získat operativní leasing Škofin

V případě vašeho zájmu o pronájem vozu stačí vyplnit poptávkový formulář na stránkách společnosti nebo zavolat na zákaznickou linku. Ke smlouvě budete potřebovat kromě základních dokladů totožnosti i údaje o zaměstnavateli a o výši příjmu. Podrobnější informace vám poskytne operátor a posléze obchodní zástupce firmy.

pujcky pred vyplatou

Na co si dát pozor

První splátku uhradíte hned po uzavření smlouvy, a dále vždy k 1. dni následujícího měsíce. Pokud máte zájem na předčasném ukončení pronájmu, společnost se s vámi finančně vyrovná. Dostanete-li se do nepředpokládané platební neschopnosti, můžete vůz převést na třetí osobu.

Při jakýchkoliv problémech či nejasnostech kontaktujte společnost Škofin a případný servis si dojednávejte s obchodníkem, ovšem nic nezkazíte autorizovaným servisem. Originál technického průkazu je uložen ve firmě a při zdůvodněné žádosti vám bude poskytnut.

Na jedno rodné číslo vám společnost zapůjčí až 2 vozy. Po vypršení smlouvy automobil vracíte obchodníkovi. O nové vozidlo si zažádejte s předstihem, nejlépe půl roku před ukončením nájmu.

Škofin operativní leasing zajistí nový vůz bez starostí

Může existovat celá řada důvodů, proč jste si dosud nepořídili nový vůz. Škofin operativní leasing smaže většinu z nich a vy už si nové auto nebudete muset odpírat. Bez hotovosti získáte vybraný automobil, za jehož pronájem platíte měsíčně zajímavou fixní částku. Nemusíte řešit pojištění, záruku a servis, vše obstará společnost Škofin. Navíc nebudete jezdit starým vozem, vždy si vyberete nový a pokračujete v pronájmu. Volbou operativního leasingu vůbec nic nezkazíte, stačí si vybrat to pravé auto pro vás a vyrazit na cestu.