Hypotéka bez doložení příjmu

O hypotéku bez doložení příjmu je v poslední době čím dál větší zájem, což je způsobeno zejména nárůstem lidí bez trvalého zaměstnání, kvůli čemuž nemůžou doložit bance nebo nebankovnímu poskytovateli své příjmy. Dále také existuje skupina bohatých lidí využívajících tento finanční produkt, kteří nemají zájem, aby o jejich majetkových poměrech někdo získal příliš informací.

Nezávisle na vaší situaci byste měli vědět, jaké máte v tomto směru možnosti, co je při výběru poskytovatele hypotéky klíčové a kde můžete hypotéku bez doložení příjmu získat. Všechny tyto otázky si zodpovíme v následujícím textu.

Primární volba – hypotéka na bydlení nebo bezúčelový úvěr

Před výběrem poskytovatele hypotéky je nutné se rozhodnout, jestli budete hypotéku spojovat s bydlením nebo potřebujete peníze na něco jiného.

U úvěru mimo oblast bydlení je totiž možné požádat o bezúčelový hypoteční úvěr, tzv. americkou hypotéku, u které lze použít finanční prostředky na cokoliv. Americkou hypotékou jde tedy zaplatit například nákup nábytku či drahého automobilu, ale někteří klienti ji preferují i pro nákup nemovitosti v případě, že nechtějí uvádět, do čeho investují.

Ať již se jedná o jakoukoliv hypotéku, vždy platí pravidlo, že je potřeba mít nemovitost nebo pozemek do zástavy. Tento požadavek je typický znak hypotečního úvěru, bez kterého by nemohl být poskytnut.

rychla pujcka

Pozor na výši úrokové sazby a její fixaci

Před podáním žádosti o hypotéku bez doložení příjmů je důležité si udělat důkladné srovnání úrokových sazeb. Počítejte s tím, že se úroky hlavně u nebankovních společností můžou hodně lišit.

Další běžnou praxí u jakékoliv hypotéky je fixace úrokové sazby na určité období, tedy že se obě smluvní strany dohodnou na pevném a neměnném úroku na určitou dobu. Nejčastěji se jedná o 1 rok nebo 5 let, ale jsou možné i další alternativy, včetně fixace na celou dobu čerpání hypotečního úvěru.

Na pevné sazbě na určité období může klient vydělat i prodělat, jelikož úrokové sazby se v průběhu času mění tak, jak se vyvíjí ekonomická situace. Jestliže jdou úrokové sazby nahoru a příjemce hypotéky má zafixovaný úrok, je to pro něj výhodnější. Pokud se úrokové sazby snižují, může v tomto případě zaplatit o něco více.

Z toho důvodu je rozhodování o délce fixace určitá alchymie a vyplatí se nechat si poradit od erudovaného ekonoma. Nicméně platí, že jsou-li úrokové sazby „nízko“, je velká šance, že se jejich fixace z dlouhodobého hlediska vyplatí.

nebankovní úvěry

Na co si ještě dát pozor při výběru hypotéky

 • Menší úvěr v porovnání s hodnotou nemovitosti nebo pozemku – pokud zájemce o hypotéku nemůže nebo nechce dokládat svoje příjmy, je poskytovatel finančních prostředků odkázaný hlavně na zajištění formou nemovitosti či pozemku. Z toho důvodu je většina těchto hypotečních úvěrů poskytována do cca 50 % – 70 % hodnoty zástavy. V žádném případě nelze počítat s tím, že by žadatel obdržel peníze v takové výši, za jakou by nemovitost prodal. Proto se snažte vybírat spíše tam, kde se nabídka hypotéky blíží horní hranici, tedy 70 %, abyste získali co největší úvěr.
 • Stanovení ceny zastavované nemovitosti či pozemku – mezi nevýhody jednoznačně patří i způsob, jakým je stanovena cena zastavovaného majetku pro účely poskytnutí úvěru. Poskytovatel půjčky obvykle posílá vlastního znalce, jehož výsledná cena se může hodně lišit od reálné tržní hodnoty. V tomto případě s tím nic nenaděláte, ale pokud se vám zdá znalecký posudek opravdu hodně podhodnocený, řešením může být pokus u konkurence. Nezapomínejte, že tento krok bývá zdarma, ale přesto se na to nejprve vždy informujte.
 • pujcka bez ruceni

S hypotékou od Acemy až 5 000 000 Kč bez doložení příjmu

Nebankovní společnost Acema Credit Czech a.s. již více než 12 let poskytuje zajištěné úvěry a patří tak k významným poskytovatelům půjček. Potvrzením je i spokojenost jejich klientů, která na základě průzkumu Ipsos Tambor dosahuje více než 90 %. Acema také dodržuje etický kodex, jenž má zajistit férovost v přístupu ke klientům.

Hypotéka Acema bez doložení příjmu je nabízena od 100 000 Kč do 5 000 000 Kč, přičemž doba splatnosti může být až 20 let. Vybírat můžete mezi klasickou nebo americkou hypotékou, u které lze peníze použít na cokoliv.

Co musí žadatel o hypotéku Acema splňovat

 • věk nejméně 18 let – plnoletost
 • musí vlastnit nemovitost nebo pozemek do zástavy
 • alternativou je mít ručitele, který se zástavou jeho nemovitosti souhlasí
 • půjčky ihned bez doložení přijmu

Podmínky získání hypotečního úvěru Acema

 • žadatel musí doložit 2 doklady totožnosti, zrovna tak jeho manželky nebo manžela
 • pokud má ručitele, musí dodat jeho 2 doklady totožnosti
 • je nutné prokázat vlastnictví aktuálním výpisem z katastru nemovitostí
 • nutnost předložit nabývací titul k nemovitosti (např. kupní smlouva, darovací smlouva)
 • u vyplacení zástavy nesmí jejich hodnota přesáhnout 50% znalecké hodnoty nemovitosti

Zajímavé vlastnosti úvěru Acema

 • není nutné dokládat příjmy
 • žádné skryté poplatky
 • předběžná informace o schválení hypotéky během několika minut
 • hypotéka na vyplacení exekuce do 300 000 Kč u maximálně 3 exekutorů
 • je možné mít zápis v registru dlužníků
 • půjčka pro začínající živnostníky a podnikatele

Chci získat hypotéku

Společnost Acema ovšem neposkytuje jenom americkou hypotéku, ale je možné požádat i o jinou formu finančních prostředků. Jedná se o:

 • půjčku na rekonstrukci
 • podnikatelský úvěr
 • konsolidaci půjček
 • krátkou půjčku
 • záchrannou hypotéku

Chci získat půjčku

V případě, že nebudete schopni dočasně splácet domluvené splátky, je nutné ihned kontaktovat společnost Acema. To je možné na infolince 844 505 555 nebo emailu sprava@acema.cz, kde se domluvíte na úpravě splátkového kalendáře.

Kdy ještě můžete hypotéku využít

 • Se zápisem v registru dlužníků – zejména někteří nebankovní poskytovatelé hypotečních úvěrů nabízejí peníze i tzv. problémovým klientům. Jedná se o skupinu žadatelů, kteří jsou kvůli předchozím problémům se splácením svých závazků zapsáni v některém z registru dlužníků (např. SOLUS).
 • Na vyplacení exekuce a zástavy – toto umožňuje hlavně americká hypotéka, obvykle od nebankovní společnosti. Tato možnost mnohokrát zachránila dlužníkovi střechu nad hlavou, ale samozřejmě musíte počítat s tím, že tato forma úvěru má určitá omezení. Tím prvním je její výše, která je obvykle výrazně nižší, než standardní úvěr. Druhým limitem je omezený počet exekucí, na které lze hypotéku použít.

V obou zmíněných případech může být řešením výše zmíněná hypotéka od společnosti Acema.

Hypotéka bez doložení příjmu shrnutí

Ukazuje se, že hypotéka bez doložení příjmů se stala standardní součástí nabídky společností poskytujících úvěry, proto ji můžete získat i vy, jestliže budete mít adekvátní nemovitost nebo pozemek do zástavy. Přesto pokud dostatečně nevyděláváte, měli byste být opatrní, abyste si nepůjčili větší objem finančních prostředků, než dokážete splácet. V takovém případě by se vám mohlo stát, že přijdete o vaši zástavu. Ovšem pokud dokážete hypotéku opravdu splatit, může být tento druh úvěru skvělým řešením vašich problémů nebo tužeb; o hypotéku je možné požádat online.