Půjčka na směnku ihned

Směnky mohou být poměrně příznivou variantou v případě, že potřebujete peníze rychle a v hotovosti na ruku. Jsou to půjčky, které nejčastěji poskytují soukromé osoby. Je to jedna z možných variant nebankovní půjčky a zároveň také jedna z nejstarších, nejrozšířenějších a nejjednodušších forem půjček.

Půjčka na směnku ihned je vhodná pro věřitele i žadatele v případě, že se nebazíruje na množství dokládaných dokumentů k vyplacení půjčky ihned. Mezi základní vlastnosti půjčky na směnku ihned patří rychlé vyřízení a získání hotovosti, ale také povinnost úhrady půjčky (vcelku nebo ve splátkách) do konce doby splatnosti. Další vlastností směnky je státem daná vymahatelnost v případě nezaplacení půjčky. U půjček na směnku není obvykle potřeba dokládat příjem a nevadí záznam v registru dlužníků. Pro to, aby byla směnka platná, není potřeba mít ověřené podpisy. A ještě jedna důležitá informace – před tím, než směnku podepíšete, musíte vědět, kdy a kam máte peníze zaplatit.

Co je to směnka

V první řadě je hlavní vědět, co to vlastně směnka je, a jak její náležitosti upravuje zákon. Směnka je úvěrový cenný papír, který obsahuje údaje stanovené zákonem. Z těchto údajů pak vyplývá závazek dlužníka, který dává právo věřiteli požadovat půjčenou částku ve stanovenou dobu. Směnka slouží jako prostředek k získání úvěru, prostředek k placení či ručení a prostředek k získání hotovosti.

půjčka online bez příjmu

Jaké údaje musí směnka obsahovat

Dle zákona musí směnka obsahovat následující údaje:

 • Označení listiny slovem „směnka“, musí být uvedeno v textu listiny
 • Bezpodmínečný příkaz uhradit částku uvedenou na směnce
 • Jméno osoby, která má platit. U směnky cizí je to směnečník, u směnky vlastní je to výstavce
 • Směnka může být splatná různými způsoby:
  • Na viděnou – je splatná při předložení
  • Na určitý čas po viděné – směnka má splatnost po uplynutí určitého času po viděné
  • Na určitý den – směnka je splatná ve stanovený den
 • Místo, kde má být závazek splacen, pokud není místo uvedeno, považuje se za místo splacení sídlo nebo bydliště směnečníka
 • Datum a místo vystavení směnky
 • Vlastnoruční podpisy

úvěry bez zástav a registrů

Půjčka na směnku ihned je vyřízena rychle a jednoduše

Žádost o půjčku na směnku ihned i samotné její vyřízení je snadné a rychlé. Většinou to funguje tak, že žadatel předloží občanský průkaz, popřípadě ještě druhý doklad totožnosti. Věřitel si je vědom toho, že žadatel potřebuje peníze rychle a bez zbytečných průtahů. Klient si zažádá jednoduše o půjčku a následně je kontaktován s vyhodnocením žádosti a půjčka je mu vyplacena oproti předložení potřebných dokladů a jeho podpisu. A to je vše. Takto je možné si půjčit několik tisíc korun nebo i větší částky. U většího finančního obnosu ovšem není vyřízení tak rychlé a někdy může věřitel požadovat i nějakou formu ručení v podobě zástavy nemovitosti apod.

Jestliže žádáte o půjčku na směnku ihned, ručíte směnkou pouze za své závazky.

Výhody půjčky na směnku ihned:

 • Jednoduchý způsob získání půjčky ihned
 • Většinou stačí doložit pouze doklad totožnosti
 • Většina poskytovatelů půjček na směnku nenahlíží do registru dlužníků, není potřeba ručitel a zároveň je taková půjčka neúčelová

Nevýhody půjčky na směnku ihned:

 • Hlavní nevýhodou směnek je to, že musí být vystavena za zákonem stanovených podmínek. Pokud některá z jejích podstatných náležitostí chybí, je směnka neplatná. Na druhou stranu je určitě lepší podepsat směnku, která má veškeré zákonné náležitosti v pořádku, než tato pravidla „obcházet“.

Na co si dát pozor u půjček na směnku ihned

Po tom, co svůj dluh uhradíte, chtějte vrátit uhrazenou směnku zpět. V případě, že tak neučiníte, může po vás věřitel vymáhat peníze znovu bez ohledu na to, že máte už zaplaceno.

Stanovenou částku vypisujte nejen čísly, ale i slovy. Je to pojistka pro případ, kdy by byl poskytovatel nesolidní a mohl by do směnky připsat nějakou nulu navíc.

Nepodepisujte žádnou směnku, na které není uvedena částka k výplatě. Po podepsání je již směnka majetkem věřitele, a ten by si pak mohl dopsat částku, jakou on chce.

Kde získáte půjčku na směnku ihned

I když byla dříve směnka spojována hojně s podvodníky a lichváři, dnes tomu již ani zdaleka tak není. Směnka představuje výhodný a dostupný finanční produkt pro každého. Peníze na směnku poskytuje velké množství soukromých investorů, kteří jsou ve většině případů poctiví a solidní, protože si zakládají na dobré pověsti. Tak jako všude i zde se ovšem najdou podvodníci, kteří své podnikání staví na předlužování a obírání zoufalých a neznalých lidí. Vždy si proto nejdříve prostudujte více nabídek, popřípadě si přečtěte nějaké recenze a diskuze na internetu. Nic nepodepisujte, pokud si nejste jistí, že se jedná o solidního poskytovatele.

Kvalitní půjčka na směnku ihned je bezpečná a poskytuje přijatelnou formu úvěru. Směnky pomohly již mnoha lidem, a tak není důvod, proč by nemohly pomoci i vám.