Zaplo půjčka podvod?

V názorech zejména na nebankovní poskytovatele půjček se mezi lidmi vyskytuje mnoho pochybností. Dochází k diskusím, do jaké míry je podnikání těchto firem férové a v souladu se zákonem. Výjimečné nejsou ani případy, kdy je nebankovní poskytovatel půjček označen za podvodníka. Rozhodli jsme se proto podívat „na zoubek“ půjčce Zaplo, na internetu jsme totiž několikrát narazili na názor, že je Zaplo půjčka podvod.

půjčka bez doložení příjmů ihned

Pokusme se tedy najít důvody k pochybám o Zaplo půjčce a objektivně je porovnat s realitou.

Kdo nebo co je vlastně Zaplo půjčka

Zaplo půjčka podvod?Zaplo půjčku nabízí a poskytuje firma Zaplo Finance s.r.o., která je zapsána u Městského soudu v Praze. Nejedná se proto o někoho, kdo by neměl oprávnění k podnikatelské činnosti. Společnost Zaplo Finance s.r.o. je také součástí nadnárodní skupiny 4finance, která působí v mnoha evropských státech. Vedle klasických východoevropských zemí jako jsou například Litva, Estonsko nebo Rusko, mají pobočky také ve Španělsku, Dánsku, Švédsku i jinde. Podle jejich webových stránek poskytli již více než 4 miliony půjček, které získali přes 2 miliony zákazníků, což rozhodně není malé číslo.

půjčka ihned bez doložení příjmů

Je tedy evidentní, že se jedná o velkého hráče na trhu s půjčkami, který si nemůže dovolit jakékoliv podvodné jednání.

Co může způsobovat úvahy o tom, že je Zaplo půjčka podvod

1. Nedostatečné prověřování žadatelů o půjčku

Na některých internetových stránkách se můžete setkat s tvrzením, že Zaplo Finance nedostatečně ověřují identitu žadatele o Zaplo půjčku. O tento argument se opírají a tvrdí, že je Zaplo půjčka podvod právě z tohoto důvodu.

Po prověření systému a postupů, které jsou na webové stránce Zaplo prezentovány, se toto tvrzení nepotvrdilo. Žadatel o půjčku musí zaslat kopii občanského průkazu a provést ověřovací (verifikační) platbu ve výši 1 Kč z bankovního účtu, který je vedený na jeho jméno.

Z toho vyplývá, že pokud by chtěl získat půjčku nějaký podvodník vaším jménem, musel by mít nejenom kopii vašeho občanského průkazu, ale – a to hlavně – bankovní účet na vaše jméno a adresu. Což je, jak sami jistě uznáte, téměř nemožné.

půjčka online bez registru

2. Proč musím platit 1 Kč?

Jak jsme již výše uvedli, v rámci ověřování totožnosti žadatele o Zaplo půjčku je vyžadována ověřovací platba ve výši jedné koruny. To samozřejmě způsobuje u některých extrémně podezřívavých zájemců o půjčku pochybnosti, přičemž hlavním důvodem jejich argumentů je, že Zaplo Finance tak získává peníze a přístup k jejich účtu.

U obou těchto argumentů se musí každý rozumně uvažující člověk pousmát. Za 1 Kč si dnes nekoupíte ani housku, znalost čísla bankovního účtu stejně samo o sobě nikomu k ničemu není a při žádosti o půjčku ho většinou všude dokládáte. Ověřovací platba plní funkci velice účinného bezpečnostního prvku, který chrání právě samotného zájemce o získání Zaplo půjčky.

Ověřovací platba tedy v žádném případě není důvodem, abychom považovali Zaplo půjčku za podvod.

3. První Zaplo půjčka – je opravdu zdarma?

Dalším prvkem, který u někoho může vzbuzovat pochybnosti o serióznosti Zaplo půjčky, je poskytnutí první půjčky zdarma. Jedná se o Zaplo půjčku v rozmezí od 1000 Kč do 5000 Kč, za předpokladu, že ji žadatel vrátí do 30 dnů.

Některým zákazníkům se nezdá důvěryhodné, že by někdo mohl poskytnout první půjčku zdarma a hledá v tom nějaký podvod. Z našeho pohledu se ovšem jedná o chytrý marketingový tah, který umožňuje zájemcům o Zaplo půjčku zjistit, jak to u této firmy celkově funguje, a zda Zaplo Finance s.r.o. drží slovo.

O podvod se v žádném případě nejedná, protože všechny podmínky jsou písemně a veřejně garantovány. Samozřejmě, že poskytovatel Zaplo půjčky získá vaše kontaktní údaje, díky kterým vám může v budoucnosti nabízet další půjčky. Vzhledem k tomu, že podobné údaje poskytujete dobrovolně a s vaším souhlasem, který je při odeslání žádosti o Zaplo půjčku vyžadován, tak i v tomto případě je vše podle zákona. Navíc je potřeba si uvědomit, že bez těchto údajů byste půjčku nemohli získat ani jinde!

půjčky pro podnikatele bez registru


Vtipná a profesionálně zpracovaná reklama na Zaplo půjčku – a jistě také nákladná – to si může dovolit jen opravdu solidní firma.

Chci získat Zaplo půjčku

4. Sankce za pozdní platby

Pravděpodobně posledním argumentem k tvrzení o tom, že je Zaplo půjčka podvod je fakt, že společnost uplatňuje různé sankce u neplatičů. Jinými slovy lidem, kteří nesplatili svoje závazky včas, se nelíbí, že jsou na nich uplatňovány vícenáklady a pokuty.

Na tomto místě je potřeba si uvědomit, že poskytování půjček není dobročinná činnost, ale byznys. Zaplo Finance s.r.o. muselo peníze, které půjčuje, také někde získat a nepochybně mají vlastní závazky k různým dodavatelům a zaměstnancům, jenž musí platit. Z toho důvodu je evidentní, že pokud nedostanou zpátky včas peníze, se kterými firma počítala, musí je nějakým způsobem nahradit. Navíc má se změnami podmínek u nesplacené půjčky různé související administrativní výdaje, nemluvě o případných právních, soudních a dalších nákladech za vymáhání u opravdu nespolehlivých dlužníků.

půjčky pro problémové klienty praha

Podobné sankce tedy nelze považovat za podvod, tím spíše, když je jejich výše veřejně dostupná na jejich webových stránkách a jedná se o běžný postup, se kterým se setkáte v různých formách u jakékoliv jiné společnosti. Pokud tedy budete domluvené splátky platit včas a v pořádku dle předem domluvených pravidel, nemusíte se ničeho obávat a není tedy nutné věřit tvrzením, že je Zaplo půjčka podvod.

Je tedy Zaplo podvod? Odpověď je jednoznačná…

Předpokládáme, že jsme tedy dostatečným způsobem rozebrali jednotlivé pochybnosti, které se u Zaplo půjčky mohou vyskytovat. Na základě výše uvedeného je zcela patrné, že Zaplo půjčka není podvod a nemusíte se bát o půjčku zažádat.

Navíc jsme zjistili, že zejména u první půjčky do 5 000 Kč se splatností 30 dnů se jedná zřejmě o nejvýhodnější produkt na současném trhu s půjčkami a aktuálně patří Zaplo půjčka k nejlépe hodnoceným půjčkám na našem webu. Proto neváhejte získejte první Zaplo půjčku zdarma, nikde není psáno, že se současné podmínky brzy nezmění.

Chci získat Zaplo půjčku zdarma