Půjčky bez dokládání příjmů

Asi znáte situaci, kdy peněženka zeje prázdnotou, a vy máte před sebou řadu poplatků a výdajů. Do výplaty daleko nebo dokonce žádný pravidelný příjem nemáte a co teď s tím? V tu chvíli je nejschůdnějším řešením půjčka bez doložení příjmů.

Doba, kdy se při žádosti o půjčku rozběhl nelítostný administrativní kolotoč, je už naštěstí pryč. Dnes si můžete půjčit peníze rychle a bezbolestně, pokud si vyberete tu správnou instituci. Pojďme se tedy podívat na to, jaké jsou vaše možnosti, a jak je to s nutností dokládat potvrzení o příjmu.

Sehnat potvrzení o příjmu může být problém

Banky, ke kterým vás cesta zavede, pokud si potřebujete půjčit peníze, po vás ve většině případů budou požadovat doložení vašich příjmů. To se může jevit jako snadný úkol, jste-li zaměstnáni. I tady ale můžete narazit na potíže. Paní účetní má dovolenou, je na školení nebo dělá výplaty a nemá čas…zkrátka než své potvrzení od „byrokratického šimla“ získáte, a než se s ním celí znavení dostanete do banky, může už být potvrzení prošlé a všechno zařizování začíná od začátku.

půjčka bez doložení příjmu ihned

Ještě větší problém ale nastává v situaci, kdy žádný pravidelný příjem nemáte a tudíž požadavku banky na doložení příjmu nemůžete vyhovět. Znamená to pro vás, že máte dveře, za kterými se skrývá kýžená půjčka, definitivně zavřené? Naštěstí ne. Je tu totiž možnost obrátit se na nebankovní společnosti…

Kratší cesta k penězům

Díky novým trendům a konkurenci na trhu s úvěry, který se neustále vyvíjí, se vedle klasických bankovních půjček dnes objevují i finanční instituce, které vám cestu k úvěru zkrátí a to tak, že po vás nebudou žádné potvrzení příjmů požadovat. Zpravidla se s tímto pojí i nesledování výše zmíněných bankovních registrů.

Půjčky bez dokládání příjmů ale bývají omezeny výší půjčené částky a to například jen: do 50 000, 100 000 nebo 150 000 Kč. Tyto finanční produkty jsou určeny zejména pro ty, kteří potřebují v krátké době překlenout momentální finanční tíseň a potřebují rychle hotovost, která jim vykryje náhlý výpadek financí. Půjčky bez dokládání příjmů jsou uzavírány smluvním závazkem, tedy smlouvou, která jasně vymezuje podmínky, za kterých je úvěr poskytnut. Někdy se může jednat i o ústně uzavřenou dohodu po telefonu, která bývá elektronicky zaznamenávána.

Druhý manžel si půjčuje také, aniž by o tom věděl

U všech spotřebitelských úvěrů je třeba pamatovat i na fakt, že z právního hlediska v případě manželů, pokud si půjčku vyřídí jen jeden z nich, spadá půjčka do společného jmění obou manželů. Společné jmění manželů se tedy nevztahuje jen na majetek či úspory, ale i na vzniklé dluhy. Jinými slovy – pokud si jeden z manželů bez vědomí druhého vezme půjčku, dluh na svých bedrech poté nese i druhý z manželů. Zkrátka – v dobrém i ve zlém…

pujčka pro každého

On-line či po telefonu – pozor však na úrok

Jak již bylo zmíněno, výhodou je, že půjčky bez dokládání příjmů lze dnes sjednávat i on-line či po telefonu, a díky rychlým nástrojům pro bankovní převody můžete mít prostředky na vašem účtu i během několika minut či hodin od uzavření smlouvy. Stojí za zmínku, že u tohoto typu půjček (stejně tak jako u kreditních karet) je úrok obvykle uváděn jako měsíční, což působí opticky velice příznivým dojmem, např. výši úrokové sazby 1,53 % je třeba ještě vynásobit dvanácti, abychom dosáhli klasického úroku, tzv. p.a. (latinské per annum), který banky standardně uvádějí u občanských spotřebitelských či hypotečních úvěrů.

Půjčka bez doložení příjmu se liší od klasické půjčky tím, že je bezúčelová, rychlá a administrativně nenáročná. Je třeba vědět, že úrok bývá zpravidla vyšší než u klasického „spotřebáku“, u kterého potvrzení příjmů potřebujete. Dále je třeba dobře zvážit svoji schopnost včasného splácení dle smlouvy. Ústně či písemně uzavřená smlouva je platným právním aktem a závazky z ní vyplývající jsou vymahatelné soudem. Mějte tedy vždy rozpočet nastavený tak, abyste vaši půjčku spláceli řádně a včas.

Několik příkladů, kde po vás potvrzení nechtějí

Pokud potřebujete hotovost bez papírování a bez zbytečných administrativních kroků na překlenutí krátkodobé finanční tísně, je půjčka bez dokládání příjmů ten správný finanční produkt pro vás. A čím rychleji úvěr splatíte, tím méně zaplatíte na úrocích. Pokud se chcete podívat na některé poskytovatele tohoto typu půjček, zde jsou:

Půjčka Ferratum

Kalkulátor splátek je hned na domovské stránce, garantují rychlost a možnost prodloužení splátek. Tato možnost je sice za poplatek, ovšem při jeho zaplacení uhradíte mnohem nižší částku nežli případné placení smluvních pokut. O prodloužení splátky lze požádat pohodlně on-line či přes sms. Společnost Ferratum nabízí odměnu až 300 Kč za doporučení známé osoby, které díky vám poskytne také úvěr.

Získat půjčku >>

Půjčka Acema

Společnost Acema – i na jejich webu naleznete kalkulátor splátek, možnost půjčky je i ve větších objemech a smluvní dokumentace je ke stažení na stránkách. Výhodou je, že tato společnost nabízí několik druhů půjček – na rekonstrukci, ke konsolidaci, atp… a tyto půjčky mají velmi výhodný úrok. Nevyžadování potvrzení příjmů se týká všech jejich půjček.

pujcka na ucet

Home Credit

V neposlední řadě je zde společnost HomeCredit, rovněž nabízí kalkulátor splátek a pro nové klienty je zde infolinka zdarma. Standardně nabízejí možnost pojištění schopnosti splácet za rozumnou cenu. Další velkou výhodou je elektronické bankovnictví, tzv. „Správce financí“, kde vidíte všechny vaše splátky, zůstatky a termíny splatnosti pohromadě, bez nutnosti čekat na papírový výpis.

Získat půjčku >>

Ať již potřebujete půjčit na cokoliv, pokud máte u sebe platné doklady, uvedete správnou adresu zaměstnavatele a zodpovíte otázky týkající se vašich výdajů, většina finančních institucí vám půjčku poskytne. Dobře si ovšem přečtěte všechny body smlouvy a všeobecné podmínky. V současnosti jsou poskytovatelé půjček poměrně vstřícní, umožňují například přerušení či odklad splátek, lze s nimi jednat o navýšení úvěru či úvěr bez sankcí předčasně splatit.

Na jejich infolinkách vám příslušní operátoři objasní i méně srozumitelné podmínky smlouvy nebo zodpoví vaše dotazy. K moderním vlastnostem opravdu dobré půjčky patří například bonus banky, která vám garantuje vrácení dvou i více splátek, pokud bezproblémově a včas úvěr splácíte. V dnešní době tedy není problém vybrat si půjčku, která bude splňovat vaše představy a uleví vám tak od bezesných nocí.

půjčka bez doložení přijmu