Refinancování půjček

Máte několik půjček, kreditních karet, kontokorent, prostě mnoho roztříštěných splátek a každý měsíc se divíte, kolik vám odchází peněz na poplatcích a úrocích? Jestliže jste odpověděli ano, je možná na čase popřemýšlet o sjednocení všech půjček do jednoho úvěru a platit již jen jednu splátku a jedny úroky. V tomto článku vám poradíme, jak na to.

V dnešní době hledá čím dál více lidí způsob, jak si ulehčit při splácení a co nejvíce ušetřit. Měsíční splátky bývají často příliš vysoké a navíc, když je jich několik, může nastat zmatek v tom, co už je zaplacené a co není. V takovém případě může být opravdu refinancování půjček neboli konsolidace tím nejlepším řešením. Refinancování je velkou doménou zejména bank, ale setkat se s těmito půjčkami můžeme i u nebankovních společností. Ty je načase vyhledat zejména tehdy, pokud víte, že nemáte úplně čistý registr dlužníků nebo nemáte doložitelný příjem.

rychlé půjčky online na účet

Co to vlastně refinancování půjček je?

Refinancování půjček je typ úvěru, který v posledních letech nabízí stále větší množství bankovních i nebankovních společností. Je to jedna z možných cest jak se vymotat z nevýhodné půjčky a získat přijatelnější podmínky u jiné společnosti. V podstatě můžete převést svůj stávající úvěr nebo úvěry k jiné bance či nebankovní společnosti. Ta za vás všechny vaše závazky uhradí a vy pak splácíte přímo jí za nových podmínek, které určí nová úvěrová smlouva.

Výhody refinancování půjček

 • Můžete ušetřit – pokud si vyberete správně, můžete měsíčně ušetřit až polovinu peněz oproti stávající situaci. Navíc finanční úspora je právě nejčastější důvod, proč mají klienti o refinancování zájem
 • Ušetříte na poplatcích a na úrocích – díky převedení stávajících půjček do jedné, ušetříte nemalé peníze za vedení úvěrového účtu, za úroky apod.
 • Můžete získat i peníze navíc – mnoho společností poskytne nejen zaplacení stávajících půjček, ale navíc můžete získat ještě i peníze navíc

Nevýhody refinancování půjček

A protože nic není jen růžové, i refinancování půjček má určité nevýhody. Například některé úvěrové společnosti si účtují penále za předčasné splacení půjčky. U nového věřitele navíc může být negativem povinnost založit si současně nový bankovní účet, povinnost platit si pojištění proti neschopnosti splácet, kdy se rázem mohou měsíční splátky téměř vyrovnat těm stávajícím. Je tedy důležité vše důkladně zvážit, v klidu si sednout, vzít do ruky kalkulačku a spočítat si, kolik vás aktuálně vaše úvěry a vše, co je s nimi spojené, stojí a podle toho se rozhodnout, kterou společnost pro refinancování zvolit. Trh s půjčkami je opravdu široký a není nutné vzít hned první nabídku, která na vás vyskočí z internetu.

okamzite pujcky

Refinancování je možné online

Půjčky můžete refinancovat na pobočce společnosti, ale také mnohem jednodušeji online. Možnost takto sjednat úvěr nabízí celá řada společností. Protože při vyřizování online nebudete mít k ruce finančního poradce, můžete využít různých kalkulaček, které jsou na internetu k dispozici. Díky kalkulačce tak můžete velice snadno zjistit, kolik si můžete půjčit, jak dlouho budete splácet i kolik zaplatíte navíc; máte tedy všechny zásadní informace. Jestliže pro vás některá z informací není srozumitelná, neváhejte vzít do ruky telefon a zavolat na linku vámi vybrané společnosti a vyptat se na všechno, co vám není jasné.

Kde sjednat refinancování půjček

Jak jsme již zmínili, je mnoho společností, kde můžete sloučit své závazky do jednoho. Některé nabízejí lepší podmínky než jiné a je na vás vybrat si tu správnou. My se vám pokusíme s výběrem pomoci a tři zajímavé nabídky prověřených společností vám nyní představíme.

nebankovni pujcky bez prijmu

AirBank

AirBank nabízí velmi výhodnou úrokovou sazbu na své rychlé půjčky, navíc pokud nebudete s půjčkou spokojeni, můžete ji do 30 dnů vrátit. Jestliže budete splácet včas, odpustí vám banka dokonce poslední splátky.

Informace o půjčce:

 • Můžete sloučit stávající půjčky, kontokorenty i kreditní karty
 • Neplatíte žádné poplatky spojené s půjčkou
 • Převést můžete závazky až do výše 600 000 Kč
 • Splácet je možné až 120 měsíců
 • Pro získání půjčky vám musí být více jak 18 let, musíte mít bankovní účet u AirBank nebo si ho založit a musíte mít pravidelný příjem
 • V případě, že nejste klientem banky, musíte doložit dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmech
 • Půjčku vyřídíte na pobočce, poštou či prostřednictvím kurýra, a v případě, že jste klient banky, máte možnost vše vyřídit online přes internetové bankovnictví

Zažádat online

Home Credit

U Home Credit můžete spojit své stávající závazky v podobě úvěrů, kreditních karet či kontokorentů. Neplatíte poplatky za sjednání, vedení ani předčasné splacení. Splátky je možné v případě potřeby i odložit.

Informace o půjčce:

 • Půjčit si můžete až 500 000 Kč
 • Splatnost lze nastavit až na 96 měsíců
 • Pro vyřízení žádosti potřebujete dva doklady totožnosti, údaje k současným půjčkám, kopii posledního výpisu z účtu, potvrzení o příjmech nebo potvrzení o vyměření důchodu

Zažádat online

Acema Credit

Acema Credit nabízí výhodnou konsolidaci pro všechny, kdo nemůžou jít se svým požadavkem do banky. U této společnosti totiž nevadí záznam v registru dlužníků a není potřeba ani dokládat příjem. Za své závazky ručíte nemovitostí.

půjčka ihned na účet bez doložení příjmu

Informace o půjčce:

 • Můžete si spojit své závazky až do výše 5 000 000 Kč
 • Není potřeba dokládat příjem a nevadí záznam v registru
 • Smlouva je transparentní, neplatíte žádné poplatky předem
 • Pro vyřízení potřebujete dva doklady totožnosti, vlastní nemovitost nebo ručitele s nemovitostí a aktuální výpis z katastru nemovitostí
 • Splácet můžete až 20 let

Zažádat online

Sloučit své závazky do jednoho a platit měsíčně menší částku může být opravdu tak jednoduché, jak se zdá. V článku jsme si ukázali, že refinancování může ušetřit peníze i spoustu starostí, pokud si vyberete tu pravou společnost, které refinancování svěříte. Jak vidíte, vybírat je rozhodně z čeho a záleží jen na vašich preferencích, která společnost pro vás bude nejvhodnější. K vyřízení vám může stačit i pouze jedna návštěva pobočky či prostý internet a vy již další měsíc můžete za ušetřené peníze jet s rodinou na pěkný výlet.