Refinancování úvěru ze stavebního spoření

Starší nevýhodnou půjčku lze zrušit předčasným splacením nebo refinancováním. Jenže na první variantu potřebujete peníze. Pokud vám potřebné finance chybí, nebo když máte předčasné splacení sankciováno, zvolte druhou možnost.

Refinancování nevýhodných úvěrů je v posledních letech hojně využíváno, proto se ho vůbec nemusíte obávat. Určitě tak ušetříte a ulevíte rodinnému rozpočtu. Refinancovat lze většinu finančních produktů a je úplně jedno, u koho je máte sjednané.

Velmi oblíbené se stalo refinancování úvěru ze stavebního spoření. Pokud vysoké a nevýhodné splátky otevřeného úvěru u stavební spořitelny zatěžují i vás, přečtěte si náš článek, ve kterém se podíváme na refinancování tohoto finančního produktu pěkně zblízka.

rychlá půjčka před výplatou

Co obnáší refinancování úvěru ze stavebního spoření

Současné velmi nízké úroky hypoték mají za následek prodražení úvěrů ze stavebního spoření. Proto není divu, že tolik lidí chce pomocí hypotéky smazat svůj dluh u stavební spořitelny. Ušetří tak nemalé peníze na splátkách, které se často sníží až na polovinu. Navíc, když oslovíte banku s žádostí o hypotéku sloužící k refinancování nevýhodného úvěru, bankovní úředníci vám ochotně vyjdou vstříc.

Co lze čekat od stavebních spořitelen

Refinancováním přicházejí stavební spořitelny o klienty, a proto začínají tuto situaci řešit. S klasickým úvěrem ze stavebního spoření, který můžete splatit bez penalizace, toho moc nezmůžou. Ale u překlenovacího úvěru nastává problém, neboť stavební spořitelny brání jeho předčasnému splacení.

Máte-li i vy překlenovací úvěr a chcete ho vyplatit, setkáte se ze strany spořitelen se dvěma způsoby obrany.

Buď vám bude hrozit pokuta dosahující takové výše, že refinancování se stává nevýhodné. Nebo spořitelna nebude nic namítat proti splacení překlenovacího úvěru, ale nevydá hned některá důležitá potvrzení, například souhlas se znovuzastavením nemovitosti.

Pokud jste se dostali do takto nepříjemné situace, není od věci se poradit se zkušeným finančním poradcem, který se v dané problematice orientuje. Stavební spořitelny se ve svém počínání pohybují na hraně zákona, neboť zabraňují volnému disponování vašimi prostředky. Proto dobrý poradce určitě najde řešení, jak vás z překlenovacího úvěru vyvázat.

Když ale stavební spořitelna zdržuje vydání dokumentů k nemovitosti, můžete zkusit vyjednat s bankou předhypoteční úvěr. Jakmile bude ukončena původní zástava, přeměníte úvěr na klasickou hypotéku.

půjčky na podnikání

Čím refinancovat nevýhodný úvěr

V současné době se u úvěrů ze stavební spořitelny pohybuje úroková sazba kolem 4 – 5%. Na několika konkrétních příkladech uvidíte, jak veliká může být vaše úspora, když zvolíte vhodnou hypotéku.

Hypotéka UniCreditBank

Pokud se rozhodnete refinancovat úvěr ze stavebního spoření pomocí hypotéky UniCreditBank, získáte úrok 1,49%, který je jeden z nejmenších na českém finančním trhu. Banka vám poskytne úvěr až na 30 let a ve výši maximálně 85% hodnoty zastavené nemovitosti.

Sjednání hypotéky a vedení účtu máte zdarma, nemusíte dokládat své příjmy a nebudete připravovat nový odhad. Ke schvalovacímu procesu potřebujete kromě dokladů totožnosti dokumenty k původnímu úvěru a k nemovitosti.

Hypotéka UniCreditBank byla několik let po sobě oceněna prestižním serverem Zlatá koruna jako Zlatá (nejlepší) hypotéka na českém trhu.

půjčky bez registru

Hypotéka České spořitelny

Silná a dlouhodobým působením na českém trhu prověřená banka nabízí k refinancování hypotéku s úrokovou sazbou 1,85% a až do 100% hodnoty zastavené nemovitosti.

Při žádosti o hypotéku České spořitelny nemusíte prokazovat příjem a banka použije stávající odhad. Úvěr získáte na všech pobočkách banky a hypotečních centrech, kde se vám budou věnovat profesionální hypoteční poradci.

Za schválení hypotéky České spořitelny nezaplatíte ani korunu, stejně tak za správu účtu. Navíc si můžete odložit nebo přerušit splácení až na 3 měsíce, případně snížit nebo zvýšit splátku až o 30%.

nebankovní půjčky ihned bez registru

Hypotéka Refin banky Wüstenrot

Úrok 1,98%, úvěr až do 90% hodnoty zastaveného objektu, mimořádná splátka zdarma a jednoduchý schvalovací proces – tak by se dala stručně popsat hypotéka Refin banky Wüstenrot.

Když vám banka poskytne exkluzivitu jako bonitnímu klientovi, máte nárok na speciální úrokovou sazbu 1,75%.

Hypotéku Refin získáte, pokud předložíte původní odhad, aktuální fotodokumentaci a čestné prohlášení o stavu nemovitosti. Úvěr, který bude pomocí hypotéky refinancován, musíte řádně splácet minimálně rok. Samozřejmostí je vyřízení hypotéky a vedení úvěrového účtu zdarma.

pujcky praha z registrem dluzniku

Refinancování úvěru ze stavebního spoření ušetří peníze

Pokud splácíte několik let úvěr ze stavebního spoření, je výhodné ho celý doplatit pomocí podstatně levnější hypotéky. Úroky hypotečních úvěrů jsou tak nízké, že refinancováním ušetříte značnou částku. Ta může dosahovat až poloviny splátky stávajícího úvěru.

Oslovíte-li s žádostí o hypotéku banky UniCreditBank, Wüstenrot nebo Českou spořitelnu, získáte jedny z nejlepších produktů svého druhu. Navíc vám při sjednávání pomohou bankovní hypoteční specialisté.

Refinancování úvěru ze stavebního spoření tak představuje jednoduchou a bezpečnou cestu k podstatně levnější půjčce a tím pádem k nemalým úsporám.