Revolvingový úvěr

Pojem „revolvingový úvěr“ je velice dobře známý podnikatelským subjektům, které tento finanční produkt hojně využívají. Nicméně v dnešní době se stal revolvingový úvěr oblíbeným druhem půjčky i pro běžné spotřebitele.

Zjednodušeně lze říci, že pomocí revolvingu si několikrát po sobě vypůjčíte finanční obnos, a když peníze do určené doby vrátíte, nezaplatíte za tyto výpůjčky ani korunu. Navíc budete mít stále k dispozici finanční rezervu na horší časy. Taková nabídka nezní špatně, proto se pojďme podrobněji podívat, co zajímavého získáte zřízením revolvingového úvěru, kde si jej pořídit, jaké jsou jeho výhody a dozvíte se také, na co si dát při tomto způsobu půjčování peněz pozor.

Co je revolvingový úvěr

V minulosti byl revolvingový úvěr primárně určen pro podnikatelskou sféru. Firmy tak získaly možnost opětovně čerpat určitou sumu za výhodných podmínek. Takový úvěr sloužil k přesně danému účelu – k neodkladným opravám, nákupu zařízení či investicím. Současně se vyznačoval nízkým úrokem a jasně definovanými podmínkami.

Jenže postupem času začaly banky i nebankovní instituce nabízet podobné úvěry i soukromým osobám. Na principu revolvingového neboli neustále obnovujícího se úvěru jsou založeny kreditní karty.

půjčka ihned

Revolving pro běžné spotřebitele

Je úplně jedno, kolikrát a jakou částku budete z revolvingového čili kartového úvěru čerpat, omezeni jste pouze výší dohodnutého limitu. Splácení si nastavíte podle svých možností nebo potřeb. S většinou kreditních karet získáte i možnost vrátit půjčenou částku v takzvaném bezúročném období. Pokud tak učiníte, nezaplatíte věřiteli ani korunu navíc.

Každý měsíc obdržíte výpis z úvěrového účtu, kde bude jasně vyznačen vyčerpaný obnos, zůstatek a výše minimální splátky, kterou jste povinní uhradit. Chcete-li si navýšit zbytek na kartě, zaplaťte zdarma libovolnou částku nad limit předepsané platby.

rychlá půjčka

Kde si pořídit revolvingový úvěr

Kreditní kartu si můžete sjednat v bance nebo u některých renomovaných nebankovních společností. Počítejte ale s tím, že bankovní instituce přednostně poskytují revolvingové úvěry podnikatelům. Vy coby soukromá osoba podstoupíte schvalovací proces, kdy budete prokazovat svou bonitu a čistou platební historii.

Podstatně benevolentněji si při vydávání kreditních karet počínají subjekty nebankovní sféry. A nedá se říci, že by podmínky jejich revolvingů byly méně výhodné.

půjčka bez registru

Přednosti revolvingu

Tento dost specifický finanční produkt doprovázejí výhody, které u běžných půjček nenajdete.

  • Opětovné čerpání. Je úplně jedno, kolik peněz a kdy si vypůjčíte. Jediným omezením je celkový úvěrový rámec.
  • Mnoho půjček, jedna smlouva. Jednoduchý schvalovací proces absolvujete pouze jednou.
  • Bezúročné období. Vrátíte-li peníze do určité doby (až 55 dnů), nezaplatíte za půjčku ani korunu.
  • Výhodné nákupy. Společnosti vám buď vrací procenta z nákupů provedených kreditní kartou nebo rovnou získáváte přímé slevy.
  • Peníze stále k dispozici. Bez problémů vyřešíte jakýkoliv finanční výpadek nebo potřebu, protože vždy máte kam sáhnout.
  • Bez účelu. Nikdo nebude pátrat po využití vámi čerpaných peněz.

Na co si dát pozor

Když nedodržíte bezúročné období a půjčenou částku včas nevrátíte, počítejte s vyšší úrokovou sazbou dosahující i 20%.

Nebankovní společnosti poskytující revolving

Některé velmi známé a zavedené nebankovní úvěrové společnosti nabízejí za zajímavých podmínek kreditní karty fungující jako revolvingové úvěry. Pojďme se na ně podívat.

rychlá půjčka bez registru

Premia Home Credit

Půjčku ve výši 100 000 Kč získáte prostřednictvím kreditní Premia karty firmy Home Credit. Současně máte k dispozici bezúročné období v trvání 51 dnů.

Používání karty Home Credit vám přinese v partnerských obchodech slevy až 15% a současně si navyšujete své prémiové konto. Tam se ukládají peníze získané zpět za všechny transakce provedené kartou. Vrácený bonus nakonec proměníte za poukázky na nákupy. Kartou Home Credit je možné díky kvalitnímu zabezpečení platit i na internetu.

Máte-li o kartu zájem, žádost je velmi jednoduchá. Stačí vyplnit krátký formulář na stránkách společnosti a v následném hovoru s operátorem se dozvíte informace týkající se sjednání produktu a čerpání všech výhod.

K hovoru si připravte 2 doklady totožnosti. Budete sice vyplňovat i údaje o zaměstnavateli, ale firma nepožaduje dokládání příjmu a ani nenahlíží do registru dlužníků. Kreditní kartu Home Credit vám doručí kurýr společnosti až domů.

Futuro Essox

Čerpáte-li spotřebitelskou půjčku či leasing od společnosti Essox nebo o tomto produktu uvažujete, můžete získat i kreditní kartu Futuro s revolvingovým úvěrem ve výši až 100 000 Kč. Bezúročné období je stanoveno na 40 dní. Ale pozor, pokud jej překročíte a využíváte-li současně nabídku firmy Essox na speciální splátkový režim, dočkáte se u karty exkluzivního úroku 10,9%.

Získání kreditní karty Futuro Essox je vázáno k úvěru, u kterého se prokazujete dvěma doklady totožnosti a údaji o příjmu. Společnost Essox nezkoumá platební historii.

půjčky před výplatou

Kreditní karta Cetelem

100 000 Kč, bezúročné období 55 dnů, peníze zpět a zajímavý úrok – to je stručná charakteristika kreditní karty Cetelem s revolvingovým úvěrem. K jejímu získání potřebujete bankovní účet, zdroj příjmů a splnění podmínky plnoletosti.

Prestižním serverem Zlatá koruna oceněný produkt nabízí kromě peněz i procenta z transakcí zpět, čímž si můžete přijít měsíčně až na 800 Kč. A k úplnému pohodlí slouží zdarma vydané bezkontaktní nálepky a virtuální karta k bezpečným platbám na internetu.

Revolvingový úvěr umožní opakované půjčky zdarma

Pouze díky revolvingovému úvěru můžete opakovaně čerpat libovolnou částku, omezeni jste pouze nasmlouvaným limitem. Revolvingový úvěr pro běžné spotřebitele je poskytován formou kreditních karet. Vzhledem k tomu, že jednotlivé výpůjčky si berete podle vlastního uvážení, nikdy se nedostanete do dluhové pasti. Navíc, vrátíte-li vše v bezúročném období, neplatíte navíc ani korunu.

Zajímavé kreditní karty s revolvingovým úvěrem najdete u nebankovních společností. Ty jsou nejen benevolentnější v posuzování žadatelů než je tomu u bank, ale jejich revolvingy vám kromě peněz přinesou i zajímavé věrnostní programy. Nejvýznamnějšími nebankovními poskytovateli kreditních karet jsou známe společnosti Cetetelem, Essox a Home Credit, jejichž kvality prověřily tisíce spokojených klientů. Věříme, že vám náš článek pomohl se v revolvingových úvěrech dobře zorientovat a vybrat si ideálního poskytovatele právě pro vás.