Podvodné půjčky černá listina

Jedním ze specifik českého národa je jakési zvláštní nadšení a nepochopitelný obdiv pro lidi, kteří se snaží nějakým způsobem obejít nastavená pravidla a ještě si přilepšit. Setkáváme se s tím na každém kroku, proto asi nikoho nepřekvapí, že i v oblasti půjček existují podvodné nebankovní půjčky. Obohacování se na cizím neštěstí zřejmě nikoho z těchto podvodníků netrápí a nebrání jim nabízet podvodné půjčky. Jak je ale poznat?

Podvodné půjčky těží z naléhavosti situace

Důvody, které běžné lidi vedou k úvahám o půjčce, mohou být různé, ale všechny je spojuje stres a akutní potřeba získat finanční prostředky. Dosáhnout na odpovídající půjčku v bance je v krizové situaci téměř nemožné. Pro banku musíte být především bezpečně zajištěný klient s dobrou perspektivou a čistou finanční minulostí. Zejména prokázat trvalý příjem může být dost problematické např. u půjčky pro studenty, nezaměstnané nebo matky s dítětem. Právě tyto skupiny lidí jsou nejčastějšími cílovými skupinami podezřelých poskytovatelů půjček.

FÉR PŮJČKA – půjčka bez příjmu a registru

Falešné půjčky vyžadují poplatek za schválení

Žádná seriózní nebankovní společnost nemá půjčku podmíněnou poplatkem za schválení žádosti a neobsahuje ani žádné další poplatky za zprostředkování půjčky poskytované třetí osobou. Ověřené nebankovní instituce mají většinou veškeré poplatky zahrnuty v jednotlivých splátkách a jejich výše se odvíjí od poskytnuté částky a délky trvání půjčky.

Speciálně zpoplatněná telefonická čísla podvodných půjček

Dalším charakteristickým znakem podvodného úvěru, který z vás jen vytáhne další peníze, jsou specificky zpoplatněné telefonní kontakty. Zákazník při volání na tato čísla může platit kolem 100 Kč za minutu, aniž by o tom byl informován. Hovor je samozřejmě dlouhý a nikde nemáte záruku, že požadované peníze skutečně získáte. Pokud ano, částka může být mnohem nižší, než zněla původní dohoda. Falešné firmy hřeší na nedostatečnou průkaznost. Obvykle vás také zahltí polopravdivými informacemi a nutí vás přímo k telefonickému souhlasu se smlouvou, a to bez prostudování.

férová půjčka: půjčka snadno a rychle

Za podvodnými půjčkami většinou stojí fyzická osoba

Varovným signálem by pro zákazníky mohly být také kontaktní údaje a kvalita komunikace po telefonu. Podvodné půjčky téměř vždy odkazují na jednu fyzickou osobu, nikoliv firmu. Mají velmi amatérské internetové stránky a většinou využívají i domácky vyrobené letáčky. Na první pohled z nich poznáte, že jde o neprofesionální práci.

Informace a kontakty si vždy prověřujte

Pokud si nebudete jisti, společnost si vždy prověřte prostřednictvím internetu. Vzhledem ke stále vynalézavějším praktikám některých lidí dnes existují přímo tzv. černé seznamy podvodných půjček a různá diskusní fóra, vyměňující si názory a zkušenosti s jednotlivými typy půjček. Vzdělávat se v tomto směru se hodí vždycky.

K penězům přistupujte s rozvahou, a nejprve se ujistěte, zda je nezbytně nutné řešit situaci půjčkou. Pokud ano, věnujte dostatek času výběru a ideálně konzultujte vše s někým, kdo se v oblasti nebankovních půjček vyzná. Společnost si vždy prověřte a snažte se získat co nejvíce informací. Teprve až si budete jisti, že máte kvalitní nabídku od seriózní firmy, která splňuje vaše požadavky, podejte žádost o úvěr. Naivita a přístup „rychle to mít za sebou“ se v tomto případě nedoporučuje. Nestačí však jen dobře vybrat správnou společnost. Buďte zodpovědní a připravte vše tak, aby nic neohrozilo splácení půjčky. Získáte tím nejen optimální podmínky půjčky, ale budete si moct co dříve oddechnout a svobodně užívat života.

nebankovní půjčka na učet

Podvodné půjčky – černá listina

Proto, abychom dobře poznali podovodnou půjčku by měla být vedena veřejná černá listina. Bohužel však není v lidských silách zahrnout všechny podvodné půjčky na jednu černou listinu – neustále totiž vznikají nové. Lepší způsob než černá listina je tedy seznam prověřených půjček. Seznam férových půjček, u kterých si nemusíte bát půjčit peníze uvádíme v dalším odstavci.

okamžitá půjčka pro zadlužené

Kde si tedy půjčit a nespálit se

Naštěstí na trhu existují férové společnosti, které si svým poctivým jednáním vytvořili dobré jméno. Mezi důvěryhodné půjčkové produkty s dlouhou historií na českém trhu patří půjčka Provident, půjčka Ferratum, Home Kredit nebo třeba Kredito 24.

S čistým svědomím vám ale můžeme doporučit i půjčky od menších společností nebo těch, které v ČR působí zatím jen krátce, a proto jejich názvy nejsou zatím příliš známé. Tito poskytovatelé jsou si této nevýhody vědomi a snaží se získat nové klienty různými bonusy a zvýhodněnými akcemi, které určitě stojí za to využít.

Do této skupiny půjček určitě patří Kouzelná půjčka, Zaplo, Půjčka 7 nebo Aasa půjčka.

Pokud si tedy potřebujete půjčit peníze, s těmito společnostmi určitě nešlápnete vedle.

Zažádat o půjčku >>